Nieudane przemyty na polskich granicach

Znaleziony bursztyn. Fot. KAS

KRAJ. Owocne działania funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Przemyt ponad 20 kg bursztynu udaremnili w ostatnich dniach funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. Do magazynów depozytowych trafiły także kolejne papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Na 15 kg bursztynu natrafili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli mercedesa na przejściu granicznym w Korczowej. Nieoszlifowany bursztyn, którego wartość oszacowano na ponad 37 tys. złotych ukryty był przed kontrolą w nadkolach pojazdu.

Konstrukcyjne skrytki volkswagena posłużyły także do próby przemytu bursztynu obywatelowi Ukrainy, który przekraczał polsko-ukraińską granicę w Budomierzu. W samochodzie, którym podróżował mężczyzna, funkcjonariusze ujawnili blisko 5,5 kg bursztynu.

Z kolei na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z Oddziału Celnego udaremnili próbę przemytu 20 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które ukryte były w skrytce autokaru jadącego do Szczecina. W wykryciu kontrabandy pomogło funkcjonariuszom urządzenie RTG, którym prześwietlili pojazd. 36-letni kierowca, obywatel Ukrainy, przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, wpłacając 12 tys. zł tytułem kary grzywny. Ponadto Służba Celno-Skarbowa zwróciła się z wnioskiem do Straży Granicznej o wydanie decyzji o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu na Ukrainę.

Podczas kontroli podróżnych przekraczających granicę w Medyce ujawniono także kilka przypadków niezgłoszenia do kontroli środków pieniężnych. 10 czerwca podczas kontroli pojazdu na ukraińskich numerach rejestracyjnych funkcjonariusze  wykryli 44,5 tys. euro. Dewizy przewoził w bagażu i samochodowych skrytkach 52- letni mężczyzna. Dzień później, podczas kontroli 42- letniego Ukraińca wykryto blisko 14 tys. euro podobnie ukrytych.

5
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
lasowiokmieszkaniec z Kmity Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszkaniec z Kmity
Gość
mieszkaniec z Kmity

Ten kraj jest bogaty ktorego OBYWATELE SA BOGACI.
Znana to zasada od wiekow.
Jeli ktos przywozi majatek DO KRAJU to tym samym wzbogaca ten kraj. To zlodzieje ktorzy rozkradaja majatek narodowy czynia ten kraj ubozszym.
Jak moze ktos kto PRZYWOZI MAJATEK do Polski czynic tej Polsce krzywde ?
Nie rozumiem za co i po co sciga sie ludzi ktorzy PRZYWOZA majatek do Polski.

lasowiok
Gość
lasowiok

Co ty ta wisz.
Ten kraj jest bogaty który ograbia swoich obywateli, bo obcych ograbić jest już trudno.