Nieudany debiut Kucharskiego

Leszek Kucharski

TENIS STOŁOWY – SUPERLIGA. Na pewno nie takiego debiutu we własnej hali życzył sobie trener pingpongistów SPAR AZS Politechniki Rzeszów, Leszek Kucharski. Jego podopieczni w meczu 13. kolejki rozgrywek ekstraklasy mężczyzn dość niespodziewanie ulegli 1:3 ekipie ZKS Drzonków.

Mecz od samego początku układał się nerwowo. Paweł Chmiel w pojedynku z Danielem Bąkiem w jednym secie grał jak z nut, by w kolejnym oddawać inicjatywę rywalowi. Piąta partia rozpoczęła się od prowadzenia 5:2 gracza z Drzonkowa i pomimo usilnych starań rzeszowianina, nie udało mu się już odwrócić losów spotkania.

Jak wykres sinusoidy przebiegał również mecz Tomasza Lewandowskiego z Chińczykiem Lei Yi. Kapitan SPAR AZS wygrał pierwszą i trzecią partię, ulegając rywalowi w drugiej i czwartej. W decydującym secie rywalizacja punkt za punkt toczyła się do stanu 8:8 – wtedy „Lewy” podkręcił tempo i wygrał 11:9.

Z dalekiej podróży wrócił Piotr Chmiel, który w pewnym momencie przegrywał już z Jackiem Nowokuńskim 0:2 w setach i 9:10. Na przewagi wygrał tę partię, a w kolejnej poszedł za ciosem i oddał przeciwnikowi tylko trzy małe punkty. Drzonkowianin jednak łatwo się nie poddał – szybko wypracowana przewaga 8:3 pozwoliła mu kontrolować przebieg seta i wygrać cały mecz.

Wiele do powiedzenia w ostatniej potyczce z Lei Yi nie miał tym czasem Paweł Chmiel. Chińczyk narzucił rzeszowianinowi swój styl gry i nie pozwolił ugrać choćby jednego seta.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów – ZKS Drzonków 1:3

Wyniki gier: Paweł Chmiel – Daniel Bąk 2:3 (-12, 5, -2, 9, -7), Tomasz Lewandowski – Lei Yi 3:2 (10, -9, 6, -9, 9), Piotr Chmiel – Jacek Nowokuński 2:3 (-8, -7, 12, 3, -6), Paweł Chmiel – Lei Yi 0:3 (-10, -8, -8).

W innych meczach: Olimpia Grudziądz – Ostródzianka 3-1, Pogoń Lębork – Gorzovia 0-3, Silesia Miechowice – Opoka Trzebinia 3-2, mecz Nadarzyn – Bogoria Grodzisk Mazowiecki przełożony.

1. Grudziądz 12 22 34-8

2. Grodzisk 12 22 34-11

3. Gorzów 13 18 29-22

4. Rzeszów 13 14 29-24

5. Ostróda 12 12 24-27

6. Lębork 13 12 22-31

7. Drzonków 11 8 19-26

8. Trzebinia 13 6 20-31