Nieudany finisz Stali. Prokić zostaje.

Andreja Prokić (z lewej) w starciu z Wigrami nie zagrał z powodu nadmiaru żółtych kartek. Do dyspozycji trenerów Stali będzie nadal w przyszłym sezonie

WIGRY SUWAŁKI – STAL SANDECO RZESZÓW. Biało-niebiescy stracili szansę awansu na 7. pozycję

Piłkarze z Rzeszowa zaprezentowali wakacyjną formę w niedzielnym pojedynku z Wigrami. Osłabiona kadrowo Stal nie była w stanie sprostać Wigrom, które już przed meczem były pewne utrzymania.

Tę, uzyskały po ostatniej kolejce I ligi, która odbyła się w sobotę. Końcowe rozstrzygnięcia w tej klasie rozgrywkowej, skazały na spadek do II ligi wschodniej tylko jeden zespół – KSZO Ostrowiec. Tym samym ekipa z Suwałk nie musiała się już martwić wynikiem potyczki z naszą drużyną. Mimo tego, gospodarze do meczu podeszli skoncentrowani i głównie dzięki znakomitej postawie doświadczonego Mikulenasa, sięgnęli po komplet punktów.

Trener Andrzej Szymański w starciu z Wigrami dał szanse gry kilku zawodnikom, z których usług rzadko lub wcale nie korzystał w minionej rundzie. Wobec braku kontuzjowanego Wojciecha Reimana, w środku pomocy wystawił Damiana Jędryasa i Michała Lisańczuka. Z kolei w bocznym sektorze tej formacji hasał, dawno nie oglądany w II lidze Damian Wolański. Okazję do pożegnania się z grą na tym poziomie, dostał też bramkarz Grzegorz Nalepa. Natomiast pod koniec meczu szansę debiutu w pierwszym zespole otrzymali Dawid Paśkiewicz i Sławomir Śliwa.

Niewątpliwie wszystkie te roszady sprawiły, że goście nie mieli zbyt wielu atutów, by skutecznie powalczyć o komplet punktów. Mimo tego, przez jakiś czas nawet prowadzili. Ostatecznie górą byli gospodarze, co oznaczało dla Stali stratę szansy na zakończenie sezonu na 7. pozycji.

Prokić zostaje w Stali
Zamieszanie z Andrejem Prokicem w roli głównej dobiegło końca. Piłkarz, który stał się objawieniem minionego sezonu (28 występów, 10 bramek), podpisał nowy kontrakt z biało-niebieskimi.

WIGRY –STAL 4-2 (1-1)

1-0 Mikulenas (14.)
1-1 Maca (42.)
1-2 Wolański (52.)
2-2 Mikulenas (74.)
3-2 Słowicki (76.)
4-2 Mikulenas (80.)

WIGRY: Salik – Świerzbiński, Ł. Walicki (61. Dżamelidze), Makarewicz, Pomian (71. Słowicki), Bajko (89. P. Walicki), Lauryn, Garda, Statkiewicius, Krusa (90. Omilianowicz), Mikulenas.

STAL: Nalepa (84. Paśkiewicz) – Solecki, Czarny, Duda, Lebioda, Krauze, D. Jędryas, Lisańczuk (86. Rzeźnik), Wolański, Maca, Fabianowski (63. Krzysztoń).

Sędziował Jacek Kikolski (Płock). Żółte kartki: Lauryn oraz Fabianowski. Widzów 200.

p

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments