Nieuleczalnie chorzy bracia mają swój pokój

Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było wspólne jedzenie tortu, który upiekła mama chłopców. Fot. Anna Moraniec

PODKARPACIE. Fani Rafała Cieszyńskiego wyklikali na facebookowym profilu marki Baggi remont i urządzenie pokoju dla wielodzietnej rodziny będącej pod opieką Hospicjum.

14-letni Bartek i 1,5 roczny Sylwek z Wólki Pełkińskiej, cierpiący na dziecięce porażenie mózgowe, zyskali własny pokój, całkowicie przystosowany do ich potrzeb. Z remontu skorzystała też reszta rodzeństwa, mają teraz do swojej dyspozycji dwa pokoje na poddaszu.

Wszystkie te “cuda” zawdzięczają Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, która wytypowała ośmioosobową rodzinę z dwójką chorych dzieci do pomocy zaoferowanej przez firmę Baggi wspieranej przez fanów Alżbiety Leńskiej-Cieszyńskiej i Rafała Cieszyńskiego.

W poniedziałek aktor odwiedził rodzinę Kojderów, w której oprócz chorych chłopców jest jeszcze czworo zdrowego rodzeństwa – Sabina, Gabrysia, Arek i Tymek.

Trzy tysiące fanów i remont mieszkania
Tak było w umowie, ale firma nie czekała do ostatniego kliknięcia. W ubiegłym tygodniu pracownicy firmy odwiedzili rodzinę i w krótkim czasie pokój, który do tej pory służył całej rodzinie zmienił wystrój. Ściany zostały pomalowane na zielono. W pokoju stanęły nowe meble. Oprócz szaf i szafek firma zrobiła nowe łóżka dla chłopców oraz specjalny, duży przewijak, który ułatwi mamie ich pielęgnację. Chłopcy będą mogli tu spędzać całe dnie i noce, mama nie będzie musiała ich dźwigać na poddasze i z powrotem. Firma wstawiła też nową kanapę, pufy i telewizor. Pokój będzie służył całej rodzinie. – Musiałam wyznaczyć kolejkę do siedzenia na dużej pufie. Dzieci uwielbiają na niej oglądać telewizję – mówi Beata Kojder.

Chcieli pomóc anonimowo
– Gdy zgłosiliśmy się do hospicjum z propozycją pomocy, chcieliśmy to zrobić po cichu. Przekonano nas, żeby to nagłośnić. Gdy zobaczyliśmy ile radości sprawiliśmy tym dzieciom chcemy robić takie akcje częściej – mówi Teodor Trawka, dyrektor z firmy Globinit Development, do której należy marka Baggi.

Anna Moraniec

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o