Niezwykła inicjatywa kilkuletnich dzieci

Dzięki występom dzieci udało się zebrać 1962 zł. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Mają zaledwie kilka lat, ale wrażliwość większą niż dorośli.

Od 22 lat tarnobrzeskie przedszkolaki z pomocą swoich nauczycielek i rodziców organizują coroczne koncerty dobroczynne, z których dochód przeznaczają na potrzebującego pomocy rówieśnika. W tym roku ponad 200 kilkulatków wystąpiło na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury, by pomóc Mateuszkowi Mortce.

Koncerty charytatywne “Wszystkie dzieci nasze są” wymyśliła przed laty Małgorzata Korczak, dyrektor Przedszkola nr 13. Ideą koncertów jest zebranie darowizn dla potrzebujących dzieci i ich rodziców. Od lat do pani dyrektor zgłasza się wiele osób, które z trudem dźwigają ciężar opieki nad chorymi dziećmi. Wybór jednej rodziny jest zawsze trudny, ale przez lata udało się pomóc już wielu osobom. Od kilku lat zimowy koncert podzielony jest nawet na dwie części. Pierwsza część tegorocznej edycji odbyła się w minioną sobotę, druga zaplanowana jest na 16 marca.

W sobotę na deskach TDK wystąpiło ponad 200 dzieci z przedszkoli numer 1, 2, 3, 4, 6, 7 i 13. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony został natomiast dla Mateusza Mortki z Tarnobrzega. Organizatorem tegorocznej edycji koncertu było Przedszkole nr 2.

mrok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o