Nikt nie kupił “Jedynki” i spółek zależnych KHS-u

Termin kolejnego przetargu wyznaczono na 13 kwietnia. Cena “Jedynki” (na zdj.) pozostanie ta sama (6 mln 800 tys. zł), natomiast taniej będzie można kupić Krossglass (za 37 mln zł) i hutę szkła w Jaśle (za 13 mln zł). Fot. Autor

KROSNO. Najprawdopodobniej w kolejnym przetargu zostanie wystawione na sprzedaż także przedsiębiorstwo przy ul. Tysiąclecia. 

Syndyk Krośnieńskich Hut Szkła nadal będzie szukał chętnych na kupno niefunkcjonującego już Zakładu Szkła Gospodarczego Krośnieńskich Hut Szkła, nazywanego “Jedynką” oraz spółek zależnych KHS-u: Krossglass-u i huty szkła w Jaśle. Powód? W miniony piątek (13 stycznia) został rozstrzygnięty przetarg, lecz niestety nie wpłynęła nań ani jedna oferta…

W piątym z kolei przetargu została wystawiona na sprzedaż nieruchomość (blisko cztery hektary) położona w centrum miasta przy ulicy Grodzkiej wraz z budynkami po “Jedynce”.  –  Cenę obniżyliśmy symbolicznie z 7 mln zł do 6 mln 800 tys. zł – mówi nam Marek Leszczak, syndyk Krośnieńskich Hut Szkła. Jak dotąd nie sprzedano też udziałów w spółkach zależnych; a cena wywoławcza w przypadku Krossglassu wynosiła 38 mln 944 tys. zł, a huty szkła w Jaśle – 13 mln 749 tys. zł – mówi – Przetarg nie doszedł do skutku ze względu na brak złożonych ofert – potwierdza syndyk.

Zainteresowanie jest, ale…

Jak informuje, termin kolejnego przetargu wyznaczono na 13 kwietnia br. – Cena “Jedynki” pozostanie bez zmian. Natomiast sąd zgodził się na obniżenie ceny Krossglassu  oraz huty szkła w Jaśle;  pierwsza z wymienionych spółek ma zostać sprzedana za 37 mln zł, a druga za 13 mln zł. – Przedsiębiorcy są zainteresowani zarówno nieruchomością przy ul. Grodzkiej, jak również udziałami w spółkach zależnych. Jednak w związku z kryzysem ostrożnie podchodzą oni do inwestowania – zwraca uwagę Marek Leszczak. – Myślę, że w kolejnym przetargu oferty jednak wpłyną, wszak teren po “Jedynce:” jest atrakcyjny, a Krossglass i huta szkła w Jaśle poprawiły swoje wyniki i od trzech lat mają tendencję zwyżkową.

W kwietniu  zaczną szukać nowego nabywcy KHS-u

Mówi, że w kwietniowym przetargu najprawdopodobniej zostanie wystawiona na sprzedaż także huta przy Tysiąclecia wraz z całym majątkiem. – Dobiegają końca prace związane z wyceną przedsiębiorstwa. Na razie nie wiadomo za ile zostanie sprzedane – dodaje syndyk Marek Leszczak.
Wioletta Zuzak

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments