Noc Profilaktyki w powiecie dębickim

Tegoroczna Noc Profilaktyki poświecona będzie problematyce uzależnień. Fot. KPP
Tegoroczna Noc Profilaktyki poświecona będzie problematyce uzależnień. Fot. KPP

DĘBICA. W najbliższą sobotę (22 czerwca) w Dębicy oraz terenie powiatu odbywać się będą spotkania, imprezy i dyżury specjalistów od tematyki uzależnień.

Będzie można pójść po radę, skorzystać z opinii fachowców, porozmawiać o problemie uzależnień, który dotyczy nas samych lub naszych bliskich. Wszystko pod hasłem „Moda na życie bez uzależnień”. Do udziału w nocy profilaktyki zapraszają policjanci oraz zaangażowane w nią samorządy.

Noc profilaktyki to ogólnopolska akcja. W sobotę o godz. 16 zatrzymajmy się na chwilę, gestem prawej dłoni na sercu przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm wolnych serc. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. To wymowny symbol całej akcji. Jednak oprócz samego gestu w najbliższą sobotę będzie można na terenie powiatu skorzystać z fachowej pomocy.

W dębickim Urzędzie Miasta 22 czerwca od godziny 21 do 24 pełnić będzie dyżur Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przedstawiciele: Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Domu Dziecka, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wydziału Oświaty oraz z ramienia Policji asystent d/s nieletnich wraz z oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Gmina Pilzno zaprasza na spotkanie od godziny 17.15 na miejskim Rynku, gdzie odbędzie się happening pt. „Przestańmy biec!”. W Miejskim Domu Kultury od godz. 18.30 rozpocznie się twórcza profilaktyka w inscenizacji artystycznej szkół z gminy Pilzno. Projekcja filmu pt. „Korkociąg” zaplanowana jest na godz. 20. Bezpośrednio po seansie filmowym prowadzone będą „Rozmowy nocą” z udziałem specjalistów z zakresu profilaktyki uzależnień.

W Komisariacie Policji w Brzeźnicy na przybyłych gości w godzinach wieczornych oczekiwać będzie Gminna Komisja Przeciwdziałania Uzależnieniom, Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego, pedagog szkolny, Komendant Straży Gminnej oraz Komendant Komisariatu Policji.

Urząd Gminy Żyraków będzie miejscem spotkania dla zainteresowanych gości. W urzędzie do dyspozycji będą: dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego, pedagog szkolny, Gminna Komisja Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz Kierownik Posterunku Policji w Żyrakowie.

Podczas tych rozmów zastanowimy się nad najskuteczniejszymi metodami prowadzenia działań uświadamiających zagrożenia wynikające ze stosowania środków odurzających. Możliwa będzie również indywidualna rozmowa z przedstawicielami powołanych komisji, przedstawienie własnego problemu, bądź też problemu osoby, która takiej pomocy oczekuje

ArtG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o