Nocne objazdy

RZESZÓW. Rozpoczyna się budowa przęsła wiaduktu autostradowego nad drogą krajową nr 9
Na podporach przyszłego wiaduktu autostradowego trzeba precyzyjnie położyć 40 belek, o wadze 30 ton każda. Tak powstanie kolejne przęsło wiaduktu autostradowego w węźle Rzeszów Centralny. W czasie tej pracy musi być zamknięty ruch na drodze krajowej nr 9, czyli trasie wylotowej z Rzeszowa do Warszawy. Żeby nie zablokować całkowicie ruchu, budowniczowie autostrady będą przęsło układać tylko nocami.

Operacja zacznie się w piątek o godz. 22. Pierwsze belki będą układane do godz. 5 rano w sobotę. o tej porze „dziewiątka” zostanie otwarta dla ruchu. Następny etap prac rozpocznie się wieczorem w poniedziałek (28 lutego) i przez cały pierwszy tydzień marca droga będzie na noc zamykana. W czasie weekendu przęsła nie będą układane, więc ruch będzie się odbywał normalnie. Zakończenie robót zaplanowano na noc z poniedziałku na wtorek – 7/8 marca.

Zostaną położone nie tylko belki konstrukcyjne przęsła, ale także powstaną bariery i siatki zabezpieczające. Dzięki nim będzie można prowadzić dalsze prace na przęśle już bez ograniczania ruchu na drodze nr 9.

Nocne objazdy

Na czas układania belek samochody jadące z Rzeszowa do Warszawy zostaną od ronda Jana Pawła II skierowane w ul. Lubelską i pojadą drogą krajową nr 19 przez Trzebownisko do Jasionki. Tam trzeba skręcić w lewo w kierunku portu lotniczego i drogą wojewódzką nr 869 dojedzie się do „dziewiątki” już za rejonem budowy węzła autostradowego.

Kierowcy, którzy nocami będą jechać z kierunku Kolbuszowej do Rzeszowa, muszą za Borem Głogowskim skręcić w lewo w kierunku lotniska w drogę nr 869 i dojechać nią do „dziewiętnastki” w Jasionce.

Kierowcy samochodów osobowych i dostawczych, którzy będą jechać w kierunku Kolbuszowej np. z Miłocina, nie muszą wracać aż do ronda Jana Pawła II. Mogą jechać „dziewiątką”, a następnie drogą powiatową przez Zaczernie dojadą do „dziewiętnastki” w Nowej Wsi. Z drogi tej mogą korzystać pojazdy o masie nieprzekraczającej 10 ton.

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments