Nokaut w II kwarcie

PUCHAR POLSKI. Tarnobrzescy koszykarze ponieśli drugą porażkę w trzecim meczu fazy grupowej PP

Fatalna postawa w drugiej kwarcie, którą tarnobrzeżanie przegrali różnicą 18 punktów przesądziła o ich wczorajszej porażce z PBG Basket Poznań. Mimo ambitnej pogoni w ostatnich 10 minutach, ostatecznie Siarka musiała przełknąć gorycz drugiej porażki w trzecim meczu fazy grupowej PP.

Po pierwszych minutach nic nie zapowiadało kłopotów gospodarzy w dalszej fazie meczu. Miejscowi rozpoczęli od mocnego uderzenia (9:1) i w kolejnych minutach kontynuowali swoją dobrą grę. W tym okresie z dobrej strony pokazali się zwłaszcza Daniel Wall i Michael Deloach. Goście z kolei mieli duże problemy ze sforsowaniem szczelnej obrony Siarki. Od stanu 18:10 w poczynaniach miejscowych coś się zacięło. Podopieczni Bogdana Pamuły nie widzieć czemu zaczęli nagle grać nerwowo, chaotycznie, a ich przewaga topniała w oczach. Jeszcze po pierwszej kwarcie, Siarka prowadziła różnicą 5 punktów, jednak po nieudolnej w jej wykonaniu kolejnej odsłony wczorajszego spotkania, traciła już do zespołu ze stolicy Wielkopolski aż 13 punktów. W II kwarcie gościom wychodziło niemal wszystko, czekać nie da się powiedzieć o gospodarzach. Ci nie dość, że pudłowali z dogodnych pozycji, to jeszcze popełniali błędy w obronie, efektem czego było aż 30 punktów, jakie w ciągu drugich 10 minutach zdobył PBG Basket. W drużynie przyjezdnych prym wiódł Eddie Miller, który do przerwy zapisał na swoim koncie aż 19 punktów.

W drugiej połowie miejscowi kibice jedynie przez chwilę mieli nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone. Siarka zdołała bowiem zniwelować straty do 10 punktów (41:51) i wydawało się pójdzie za ciosem. Niestety goście na nieszczęście miejscowych graczy bardzo szybko opanowali sytuację i jeszcze przed ostatnią kwartą pozbawili miejscowych wszelkich złudzeń (55:74). Wysokie prowadzenie nieco uśpiło zespół z Poznania, co pozwoliło Siarce w ostatniej kwarcie nieco zmniejszyć rozmiary porażki.

Rywalizację w fazie grupowej PP „siarkowcy” zakończą 26 stycznia br. wyjazdowym meczem z Treflem Sopot.

SIARKA Tarnobrzeg – PBG BASKET Poznań 76:90 (24:19, 12:30, 19:25, 21:16)

SIARKA: Krupa 12 (3×3), Deloach 12 (2×3), Truscott 2, Wall 24 (5×3), Miszczuk 9 oraz Pisarczyk 0, Pringle 11, Juniak 3, Taylor 3

PBG BASKET: Kulig 11 (1×3), Surmacz 7, Miller 26 (4×3), Tica 11, Hawkins 7 (1×3) oraz Dąbrowski 7 (1×3), Ochońko 7 (1×3), Stelmach 14 (2×3)mj