Nokaut w II tercji

PLH. Nasz zespół został rozbity w pierwszym meczu fazy play-off

Początek fazy play-off nie po myśli sanockich hokeistów. Wczoraj przegrali pierwszy mecz z JKH Jastrzębie. Rywalom do awansu potrzeba już tylko dwóch wygranych.

O te z pewnością ekipie z Jastrzębia nie będzie trudno, jeśli ekipa z Sanoka w kolejnych pojedynkach będzie prezentowała się tak słabo jak w środę. Goście byli tylko tłem dla dobrze dysponowanych przeciwników. Tak wyraźna porażka, może ustawić dalszą rywalizację o awans do II rundy play-off w tej parze.

Początek wczorajszej potyczki, był jednak dość niemrawy. Obie strony zaczęły ze sporym respektem dla siebie. To dziwić nie mogło, wszak to początek prawdziwej walki o medale, gdzie każdy błąd może drogo kosztować. W I tercji, jeden za to poważny przytrafił się bramkarzowi z Sanoka. Plaskiewicz przepuścił niezbyt mocnym strzałem Danieluka i gospodarze wyszli na prowadzenie. W końcówce tej partii, trochę też pokotłowało się pod ich bramką, ale mimo liczebnej przewagi, przyjezdni nie zdołali odrobić strat.

Druga tercja była popisem jastrzębian. Gospodarze strzelili w niej kolejne trzy bramki, z czego przy dwóch znów spory udział miał podstawowy bramkarz KH. Najpierw puścił przy słupku krążek, który skierował tam Kral. Następnie zaskoczył go Lipina, czego nie zdzierżył już trener gości Milan Jancuska i odesłał niedysponowanego bramkarza na ławkę. Zastępujący go Rączka bynajmniej nie zaliczył wejścia smoka i jeszcze przed końcem tej części gry, dał się pokonać Słodczykowi.

W ostatniej odsłonie tego pojedynku, gościom pozostało ratować twarz, co im się po części udało. Marne jednak to pocieszenie, bo w rywalizacji do czterech wygranych, JKH ma już na swoim koncie dwie wiktorie, podczas gdy nasz zespół żadnej.

JKH Jastrzębie – Ciarko KH Sanok 5-2 (1-0, 3-0, 1-2)

1-0 Danieluk (7.), 2-0 Kral (28.), 3-0 Lipina (33.), 4-0 Słodczyk (39.), 4-1 Vozdecky, 5-1 Lipina (47.), 5-2 Zapała (53.)

JKH: Kosowski – Bryk, Rimmel, Lipina, Kral, Danieluk, Labryga, Górny, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski, Dąbkowski, Pastryk, Kulas, Kąkol, Furo, Bychawska, Galant, Kiełbasa, Szczurek, Bernacki

CIARKO: Plaskiewicz, Rączka – Ivicic, Zubat, Vozdecky,Zapała, Radwański, Suur, Rąpała, Gruszka, Dziubiński, Malasiński, Owczarek, Gurican, Słowakiewicz, Milan, Marmer, Koseda, Strzyżowski, Biały, Wilusz, Poziomkowski

Sędziował Paweł Meszyński.

Widzów 800.

Stan play-off: 2-0 dla JKH(zespół Jastrzębia, zajmując w fazie zasadniczej miejsce pierwszej „4”, przystępował do play-off z jedną wygraną na koncie). Kolejny mecz tych drużyn odbędzie się w piątek w Sanoku.

W innych meczach:

Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 5-0 (stan rywalizacji 2-0),

Unia Oświęcim – Podhale Nowy Targ,

GKS Tychy – Stoczniowiec Gdańsk 3-4 (stan rywalizacji 1-1).

p

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments