Nowa droga do sądu to nie koniec inwestycji

Droga prowadząca z al. Rejtana do Sądu Rejonowego to chodnik, z którego mogą korzystać tylko piesi i pojazdy uprzywilejowane. Fot. Wit Hadło
Droga prowadząca z al. Rejtana do Sądu Rejonowego to chodnik, z którego mogą korzystać tylko piesi i pojazdy uprzywilejowane. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Czy obok Sądu Rejonowego staną nowe biurowce? Według inwestora, to szansa na ok. 1,5 tys. miejsc pracy.

Mieszkańcy musieli czekać aż trzy lata na drogę, która połączyła al. Rejtana z gmachem Sądu Rejonowego przy ul. Kustronia. W końcu została oddana do użytku. Jest jednak szansa, że tuż przy sądzie powstaną prawdziwe inwestycje.

Do tej pory klienci sądu zachodzili budynek od tyłu, od parkingów, aby dostać się do środka od frontu. Za 1,2 mln zł powstał ciąg pieszo=jezdny, przebudowano instalacje podziemne, wykonano oświetlenie, a wokół drogi postawiono ławki i kosze na śmieci. Nic się nie zmieni dla osób przyjeżdżających do sądu własnym samochodem, bowiem z nowego łącznika korzystać będą mogli tylko piesi oraz pojazdy uprzywilejowane.

Wokół placu im. Maurycego Allerhanda mają powstać jednak dużo większe inwestycje. Już od 6 lat właścicielem terenu obok sądu jest firma Boxelder z Irlandii. Inwestor planuje wybudowanie w tym miejscu kompleksu biurowego.

– Rzeszów ma wielką szansę wejść w międzynarodową linię outsourcingową – mówił na październikowym posiedzeniu Komisji Gospodarki Przestrzennej Emett Stokes, współudziałowiec Boxelder. – Międzynarodowe firmy szukają miejsc, gdzie mogłyby przenieść różne działy swojej działalności. Potrzebują biur klasy A, które są centralnie ulokowane. Według nas, ten plac jest idealny – przekonywał.

– Mimo że to prywatna inwestycja, to ma duże znaczenie dla naszego miasta. Otworzy Rzeszów na zupełnie nową branżę biznesu, i stworzy oczywiście ponad tysiąc nowych miejsc pracy – mówi Robert Kultys.

Jednak, aby inwestycja doszła do skutku, konieczna jest zmiana planu zagospodarowania tego terenu. Na razie rozpoczęły się prace planistyczne.

– Chciałbym, żeby na najbliższej sesji rada miasta przyjęła uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu. Mam nadzieję, ze Biuro Rozwoju Miasta stanie na wysokości zadania i plan zostanie ukończony w 2014 roku – dodaje radny.

Blanka Szlachcińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy
7 lat temu

Droga do sądu będzie, ale czy tam jest sprawiedliwość jak to wszystko zżera korupcja, sprawiedliwość należy wymierzać samemu, na tej drodze lepiej załóżcie monitoring aby potem nie żałować jak ktoś postrzeli sędziego lub prokuratora, oni czasami razem tam jadą a potem chodzą razem

kornik drzewny
kornik drzewny
7 lat temu

To nie ma już innych Polskich patronów ?

pisulmoni39
pisulmoni39
7 lat temu

Jesli taka inwestycja nie powstanie w Rzeszowie ludzie za to odpowiedzialni powinni stracic prace i dolaczyc do bezrobotnych. Sami powinni posmakowac jak to jest nie miec na jedzenie

ula
ula
7 lat temu

Co to jest „linię outsourcingową”? Proszę pisać po polsku!

pisul
pisul
7 lat temu

Takie bezrobocie w Rzeszowie. Zamiast debatowac nad kawa juz powinno sie pozwolic na budowe. Pierdzistolki beda utrudniac to biurowce powstana w Lublinie i ani pracy ani pieniedzy. Na co czekacie? Batem Was pogonic do roboty?