Nowa droga odkorowałaby ulicę Podkarpacką

Od tego skrzyżowania ulicy Podkarpackiej z ul. Zwięczycką, do miejskiego łącznika S19, ma przebiegać nowa czteropasmowa droga. Fot. Paweł Dubiel
Od tego skrzyżowania ulicy Podkarpackiej z ul. Zwięczycką, do miejskiego łącznika S19, ma przebiegać nowa czteropasmowa droga. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Większa cześć mieszkańców osiedla Zwięczyca jest za powstaniem „czteropasmówki”.

Nowa droga od skrzyżowania z ulicą Podkarpacką i Zwięczycką do miejskiego łącznika z S19 odblokowałaby ruch na wiecznie zakorkowanej ulicy Podkarpackiej. Szczegółowy plan tej inwestycji ma być gotowy w 2018 r.

Zgodnie z planem, czteropasmowa droga miałaby zaczynać się przy granicy z Boguchwałą, od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. Zwięczycką. Dalej miałaby przebiegać przez pola na osiedlu Zwięczyca (tzw. Kaczerne), ulicą Beskidzką i Karkonoską, do miejskiego łącznika drogi ekspresowej S19 aż do ulicy Staroniwskiej. To rozwiązanie drogowe ujęto w studium zagospodarowania przestrzennego Rzeszowa.

Większa część mieszkańców osiedla Zwięczyca jest za budową nowej drogi. Ulica Podkarpacka jest bowiem zakorkowana, a kierowcy wybierają osiedlowe uliczki i dlatego mieszkańcom bloków z osiedla trudno wyjechać. Jednak nie wszystkim ten pomysł się podoba. Niektórzy bowiem mieliby jezdnię tuż obok domów i z tego powodu sprzeciwiają się temu pomysłowi.

Do Biura Rozwoju Rzeszowa w sprawie planowanej inwestycji już zgłoszono zastrzeżenia. Zostaną one uwzględnione przy zagospodarowaniu terenu dla Kaczernego. Plan tej inwestycji ma być gotowy w przyszłym roku.

Na ul. Zwięczyckiej to nie jedyna planowana inwestycja drogowa. Przygotowano już koncepcję o częściowej zmianie przebiegu tej ulicy. Będzie poszerzona do 6 metrów i powstanie ścieżka rowerowa oraz chodniki. Natomiast na skrzyżowaniu ul. Zwięczyckiej i Sandomierskie, obok Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, wybudowane będzie rondo.

– Koncepcja przebudowy skrzyżowania przy ul. Zwięczyckiej na rondo musi jeszcze być zaopiniowana przez Radę Osiedla Zwięczyca – informuje Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. – Wysłaliśmy już dokumentację i czekamy na odpowiedź.

and

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
MarekMichalwygonić pierdzistołkówBarnaba33Janek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

„Na dodatek jak powstanie droga S-19 do Babicy to ruch na ul.Podkarpackiej spadnie zdecydowanie” -zgadzam się w 100%. Na dodatek dzięki temu ruch w samej Boguchwale będzie mniejszy. Zatem proponuję włodarzom miasta, aby zajęli się w końcu m.in. udrożnieniem ruchu w zach. części Rzeszowa, gdzie linia kolejowa stanowi istną barierę – w tej części miasta bezkolizyjny (z linią kolejową) dojazd możliwy jest wyłącznie przez Al. Batalionów Chłopskich bądź ul. Krakowską, co wcale jednak nie oznacza, że bezproblemowy. Natomiast jak ktoś wybierze przejazd ulicami Langiewicza lub Jałowego, to wie jakim problemem są tam przejazdy kolejowe – w godzinach szczytu korki stamtąd… Czytaj więcej »

wygonić pierdzistołków
Gość
wygonić pierdzistołków

Jestem mieszkańcem Boguchwały i z całą pewnością mogę napisać że w tej gminie nie dzieje się nic,totalny zastój PORAŻKA I ŻENUA.

Michal
Gość
Michal

Zgadzam sie w 100% Nic sie nie dzieje, a ludzie glosuja na tych samych pierdzistolkow za kazdym razem. Bo przed wyborami zrobia nowy chodznik tu czy tam…

Janek
Gość
Janek

Skoro tyle szumu ostatnio pojawiło się w okół tej S19 to może nalezałoby bezwzglednie przyspieszyć pracę do węzła Babica

Jan
Gość
Jan

Może ktoś policzy ile jest w Rzeszowie ślepych ulic ,które gdyby je połączyć zapewne odkorkują drogi główne.Na dodatek jak powstanie droga S-19 do Babicy to ruch na ul.Podkarpackiej spadnie zdecydowanie.Ne może być tak że jedna osoba decyduje gdzie powstaną drogi w Rzeszowie,Miasto potrzebuję szerokich konsultacji z mieszkańcami i mussi ich putac o zadnie i jak oni widzą rozwiaznie problemów komunikacyjnych.

Barnaba33
Gość
Barnaba33

Zapewniam nie będzie ich „putać” bo gdzie 3 tam 4 pomysły. Każdy by chciał dróg ale nikt nie pozwoli oddać swojej ziemi na 2 palce jak u Pawlaka i Kargula. Miasto powinno sami decydować i budować w pierwszej kolejności most z Grabskiego na Żeglarską coś co posłuży mieszkańcom którzy płacą podatki a nie fundować autostrady tym z Boguchwały. Oni mają swojego dziadka

Jan
Gość
Jan

Sam już tym wpisem pokazałeś że myślisz tylko o sobie. Zapewne jesteś albo z ul.Kwiatkowskiego albo ul. Senatorskiej i dla ciebie liczy się inwestycja blisko ciebie ,która dla innych jest zbędna w tym miejscu i bardzo nieekonomiczna.Trzeba myśleć kategoriami wszystkich mieszkańców aby innym też jeżdziło się po Rzeszowie płynie ,bezpieczne i bezkolizyjnie a nie tylko mieszkańcom Budziwoja.Inni tez płaca podatki z innych dzielnic ale maja tylko obietnice.

witek
Gość
witek

A może tak prezydent Boguchwały by coś wybudował, przecież to jego mieszkańcy stoją w korkach,

ROMAN
Gość
ROMAN

No prosze olśniło kogoś że muszą być ulice równoległe bo ruch na tych głównych sie korkuje oby decyzje zapadały szybko bo takich ulic w innych dzielnicach też potrzeba : np. Kierunek centrum – wschód / czy południe – wschód
I oby ci blokujący się obudzili z letargu

danka
Gość
danka

… i tak Kultys zablokuje