Nowa hala MOSiR w rękach poznańskiego projektanta

Hala widowiskowo-sportowa MOSiR przy ul. Kusocińskiego to dziś obiekt przestarzały i wymagający modernizacji. Fot. Autor
Hala widowiskowo-sportowa MOSiR przy ul. Kusocińskiego to dziś obiekt przestarzały i wymagający modernizacji. Fot. Autor

MIELEC. Tempa nabierają prace nad dokumentacją dotycząca rozbudowy i modernizacji hali sportowo-widowiskową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Generalny remont ma dotknąć zarówno basen, jak i halę (parkiet i trybuny), na której grają siatkarze i piłkarze ręczni. Inwestycja pochłonie kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt milionów złotych. Prezydent Janusz Chodorowski (69 l.) o szczegółach nie chce mówić.

– Wkrótce pojawi się u nas projektant z Poznania z wstępną koncepcją przebudowy tego obiektu – zdradza jedynie. – Z pewnością będziemy o tym jeszcze nieraz rozmawiać. Zakończenie przygotowywania dokumentacji planuje się na czerwiec 2014 rok – dodaje.

Przypomnijmy, że halę sportowo-widowiskową pół wieku temu wybudowała Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego. Budynek powstał na podstawie stalowej konstrukcji pochodzącej z rozbiórki hangaru lotniczego. Miasto przejęło ją w latach 1996-2001.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments