Nowa hala pozwoli obniżyć koszty prowadzenia działalności

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Jeden z najnowocześniejszych obiektów logistyczno-dystrybucyjnych już służy kontrahentom AGROHURT-u.

Blisko 3 tys. m. kw. powierzchni użytkowej, szeroki pasaż wewnętrzny, bardzo dobre warunki załadunku i rozładunku towarów – to tylko niektóre atuty nowo otwartej hali Podkarpackiego Centrum Handlowego AGROHURT S.A. przy ul. Lubelskiej. Obiekt został otwarty 30 czerwca. Jego współprojektantami są przyszli najemcy.

– Ta inwestycja pod względem zaawansowania technologicznego znacznie odbiega od dotychczasowych – podkreśla Adam Dziedzic, prezes zarządu Podkarpackiego Centrum Handlowego AGROHURT S.A. – Przyjęte tu hybrydowe rozwiązania, wykorzystanie alternatywnych źródeł energii: słońca, wiatru i ziemi powoduje, że koszty funkcjonowania tej hali powinny być o ok. 30 procent niższe niż w innych tego typu obiektach.

Tu nie ma tradycyjnych urządzeń klimatyzacyjnych, które pobierają ogromne ilości energii. Zamiast nich do schłodzenia hali wykorzystuje się system podziemny. – Pod powierzchnią obiektu zostało zamontowanych około 2 km rur pokrytych tlenkiem srebra. Wentylatory wtłaczają powietrze z zewnątrz do systemu rur,  następnie powietrze jest schładzane jest w ziemi i wprowadzane do systemu wentylacyjnego wewnątrz hali – tłumaczy prezes Dziedzic.

Jak dodaje, kontrahenci mają tu bardzo dobre warunki załadunku i wyładunku towarów. – Zadbaliśmy o to, aby mógł się tu odbywać zarówno handel hurtowy w dużych partiach towaru, jak i tych mniejszych. W ścianach szczytowych hali są specjalne doki i rampy z automatycznymi podnośnikami, które same dopasowują się do wysokości pojazdu i umożliwiają szybkie oraz sprawne wyładowywanie lub załadowanie towaru. Od strony wschodniej obiekt jest przystosowany do wyładunku i załadunku towarów z samochodów ciężkich typu tir. Natomiast z mniejszych samochodów klienci mają możliwość wjechania wózkiem od razu na poziom zero.

W ciągu całego procesu projektowania wykorzystywane były dotychczasowe doświadczenia – wszystko zgodnie z sugestiami przyszłych najemców, którym hala ma służyć.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments