Nowa kładka dla pieszych i rowerzystów

Fot. Wit Hadło
Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Nad Wisłokiem może powstać kolejna kładka dla pieszych.

Urzędnicy przymierzają się do budowy połączenia nad rzeką ulic Grabskiego i Żeglarskiej, które miałaby stać się alternatywą dla mostu Karpackiego. Piesi i rowerzyści nie musieliby przemierzać prawie trzykilometrowego odcinka drogi od ul. Grabskiego przez zaporę aż do ul. Żeglarskiej, tylko skrótem przedostaliby się na drugi brzeg Wisłoka. Ulice miałby zostać połączone w pobliżu Lisiej Góry.

Na razie nie wiadomo, ile kosztowałaby kładka i kiedy miałaby zostać wybudowana. – Każda inwestycja, która usprawnia ruch i spina komunikację, jest dobra. W Rzeszowie powinny powstawać nowe ciągi komunikacyjne – mówi Jerzy Cypryś, radny PiS. Ale dodaje: – Nie można jednak zapomnieć o tym, że trzeba zająć się zalewem, zanim stworzy się nową inwestycję, która później będzie mogła to utrudnić.

en

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olek17
olek17
6 lat temu

Rok mija i jak zwykle na obiecankach Ferenca sie skończyło. Zawsze przed wyborami obiecuje cuda na kiju, ludzie na niego głosują i dymiąca kupa z zapowiedzi

roni33
roni33
7 lat temu

Ale rowerem mialbym blisko.

socjolog
socjolog
7 lat temu

Proponuję połączyć stolicę z Rzeszowem takim mostem ? O ile zaoszczędziłoby to to czasu i pieniędzy .

pisul
pisul
7 lat temu

Dobrze. Ludzie pracujacy w wsk lub uczacy sie w szkole przyzakladowej beda mieli naprawde blisko. Bardzo dobry pomysl i na prawde potrzebna inwestycja

piotr
piotr
7 lat temu

Most potrzebny jest z ul. Podkarpackiej do ul. Kwiatkowskiego (Biała) a drugi w Boguchwale do Budziwoja.

pniok rzeszowski
pniok rzeszowski
7 lat temu

To nie mozna bylo przeniesc mostu z Naruszewicza-Wierzbowa ?

Dłudoletni
Dłudoletni
7 lat temu

Należałoby zrobić kładkę po między Leśną i Piaskową zwiększyło długość trasy rowerowej z jednoczesnym połączeniem dla pieszych po obu stronach Wisłoka.