Nowa oferta PKP

PODKARPACIE, KRAJ. Od początku roku w pociągach obsługiwanych przez spółkę PKP Intercity będzie obowiązywać nowa taryfa przewozowa.

W związku z tym zniknie nazwa „Bilet niebieski” i w jego miejsce wprowadzona będzie oferta biletu abonamentowego. Będzie on obowiązywał w pociągach Tanich Linii Kolejowych.

Bilet abonamentowy będzie uprawniał do 7 przejazdów (w tym 2 przejazdy bezpłatne) w ciągu 3 miesięcy. Jednocześnie Intercity wycofało ofertę biletów okresowych na miejsca sypialne i do leżenia. Pojawi się nowe, przyjazne pasażerom, nazewnictwo. Od stycznia dopłatę za przejazd zastąpi popularna miejscówka. W związku z tym spółka odstąpi od wydawania dopłat bez wskazania miejsca. Nazwa oferty Rodzina z „PKP Intericty” zmieni się w „Bilet Rodzinny” i jej warunki stosowania pozostanie bez zmian.

Nowością dla pasażerów będą nowe terminy ważności biletów jednorazowych. Dla biletów wydanych na odległość do 100 km termin ważności wynosić będzie kolejne 6 godzin od godziny wskazanej na bilecie. Bilety powyżej 100 km ważne będą jeden dzień. Dla pasażerów, którzy zdecydują się zwrócić bilet okresowy – tygodniowy lub miesięczny – częściowo niewykorzystany, kwota otrzymanego odstępnego zmieni się z 10 proc. na 50 proc. ceny biletu. W tym roku można kupić bilety odcinkowe (tygodniowe, miesięczne, kwartalne) na odległość do 240 km. Wcześniej było to 200 km.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments