Nowa okulistyka

Pierwsza operacja w nowo otwartym oddziale odbędzie się już w kwietniu. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Na podkarpackiej mapie okulistyki przybywa nowy oddział, który będzie operował m.in. jaskrę i zaćmę.

Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu uruchamia oddział okulistyczny. Pracować na nim będzie trzech specjalistów z Rzeszowa. Na oddziale znajdzie się 11 łóżek i wykonywany będzie pełen zakres operacji refundowanych przez NFZ.

Oddział zostanie uruchomiony 1 kwietnia. Wyposażony został w nowoczesny sprzęt pozwalający na przeprowadzanie operacji okulistycznych, takich jak: usuwanie zaćmy, jaskry, powikłań w cukrzycy, a także usuwanie gradówki czy jęczmieni.

– Na oddziale będą pracowali trzej specjaliści z Rzeszowa – zapewnia Mariusz Spyra (47 l.), kierownik uruchamianego oddziału okulistycznego. – Wszyscy mamy duże doświadczenie i wierzę, że będziemy mogli pomóc wielu pacjentom, którzy nie będą musieli teraz szukać pomocy w innych szpitalach w regionie, ale otrzymają ją właśnie w Tarnobrzegu.

Mariusz Spyra w zawodzie pracuje od 1993 roku, od 15 lat operuje i ma na swoim koncie około 20 tysięcy zabiegów. W jego ocenie, tworzony w Tarnobrzegu oddział jest bardzo dobrze wyposażony.

– Chcieliśmy się zorientować, jakie jest zainteresowanie usuwaniem zaćmy i ogłosiliśmy zapisy na ten zabieg. Trwały one dwa dni i zgłosiło się blisko 200 osób – przyznaje kierownik oddziału. – Zapotrzebowanie na ten zabieg jest ogromne.

Usunięcie zaćmy w prywatnych klinikach kosztuje od 1,8 do 3 tys. zł. W tarnobrzeskim szpitalu zabiegi refundować będzie NFZ.

Mariusz Spyra wyjaśnia także, że na nowym oddziale nie będą wykonywane operacje korygujące wzrok, bo to według NFZ są operacje kosmetyczne, co jest jednoznaczne z tym, że nie są one kontraktowane przez fundusz.

Małgorzata Rokoszewska

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
matlejAnder Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
matlej
Gość
matlej

W Rzeszowie dr Mariusz Spyra przyjmuje w Visum-Clinic na ul. Kopisto 2. Poza zaćmą zajmuje się laserową korekcją wzroku na jednym z najlepszych laserów VISX Star S4 IR. Więcej informacji na temat lasera na stronie: http://www.visum-clinic.pl/ Co ważne promuje metodę EBK, która zmniejsza ryzyko potencjalnych powikłań.

Ander
Gość
Ander

Swego czasu wyrzucono tych dochtorów z Rzeszowa- teraz będą zbawiać Tarnobrzeg.