Nowe autobusy będą jedzić po sąsiednich gminach?

Nowe autobusy dla MPK prezentują się okazale. Pierwsze w trasę wyruszą już w przyszłym tygodniu. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Umowa na dostawę mercedesów na gaz podpisana. ZTM zaprasza do współpracy gminy.

Podpisana została umowa z firmą EvoBus Polska, która dostarczy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu 30 autobusów napędzanych gazem (ich koszt to 35 mln. zł). To już ostatnia z trzech umów, które miasto podpisało na dostawę 80 nowiutkich autobusów.

Po mieście jeździło będzie 30 srebrno-pomarańczowych, naszpikowanych elektroniką, mercedesów citaro napędzanych olejem, 20 autosanów oraz 30 mercedesów zasilanych gazem. Koszt nowych pojazdów to 80 mln zł, zostały nabyte w ramach współfinansowanego ze środków unijnych programu transportowego.

Z pierwszych już przybyłych do miasta autobusów mieszkańcy będą mogli korzystać w przyszłym tygodniu. Nowe autobusy są klimatyzowane, na tapicerce siedzeń widnieje herb Rzeszowa i są wyposażone w specjalny, tak zwany “gorący punkt”: przycisk dzięki któremu pasażer sam otworzy sobie drzwi.

Jak zapowiada Łukasz Dziągwa, szef Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, na pewno przypadną pasażerom do gustu. Skoro tak, to z nowych autobusów mogliby również korzystać mieszkańcy sąsiednich gmin. MPK ma jak dotąd podpisane umowy z gminami: Świlcza i Tyczyn, jednak planuje poszerzyć współpracę. Trwają obecnie rozmowy z gminą Krasne. Współpracą zainteresowane są także  Pogwizdów Nowy, Głogów Młp. i Trzebownisko.

Katarzyna Szczyrek

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
clonxrzeszowiakjanuszGROMUJolka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
janusz
Gość
janusz

kiedy w końcu skończy się męka jazdy starymi autobusami jestem zdrowa osoba ale współczuje ludziom na wózkach ze nie mogą korzysta z komunikacji miejskiej bo te autobusy starsze to wstyd nie widziałem nowych ale myślę ze ktoś pomyślał i kupił nisko podwoziowe żeby ci ludzie żyli normalnie przebywam dużo zagranica i widzę ze co drugi albo trzeci autobus czy tramwaj to nisko podwoziowe gdzie inwalida możne wsiąść przy pomocy kierowcy

GROMU
Gość
GROMU

To przykre patrzeć jak Państwowy Rzeszowski PKS z prężnie rozwijającej się firmy po przejęciu za darmo przez związek gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” chyli się ku upadkowi. A Panowie wójtowie którzy liczyli na dywidenda uciekają jak szczury z tonącego statku. Ci co zostaną na pewno nie stracą, grunty w Rzeszowie i złom są w cenie!.

Jolka
Gość
Jolka

„Współpracą zainteresowane są także Pogwizdów Nowy, Głogów Młp. i Trzebownisko.” a od kiedy Pogwizdów Nowy jest gminą?

konrad
Gość
konrad

nie wysylajcie na wioski nowych autobusow bo wiesniaki poniszcza…i beda jak stare.jak juz to stare jelcze!!!
a MKS gdzie bedzie jezdził???

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

A jak zgadzam sie z przedmówcą, wysłać im stare jelne albo zerwać kontakt i 1 stycznie 2013 niech zapierniczaja do Rzeszowa na nogach, nie chcieli się przyłączyć to niech teraz cierpią.

clonx
Gość
clonx

w pełni się zgadzam