Nowe autobusy doczekały się kasowników

Nowoczesne autobusy zamiast zalegać w bazach MPK niedługo wyruszą na rzeszowskie ulice. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Trwa montaż wypożyczonej elektroniki do nowego taboru MPK – mercedesów i autosanów.

Tylko jedna firma zgłosiła się do przetargu na wypożyczenie kasowników i tablic do nowych autobus MPK – mercedesów i autosanów, które od kilku tygodni bezużytecznie stoją w zajezdniach przy ul. Trembeckiego i ul. Lubelskiej. Oznacza to, że miasto będzie musiało zapłacić tyle, ile żąda mielecka firma.

R&G Plus Sp. z o.o., czyli zwycięzca przetargu, chce blisko 367 tys. zł za wypożyczenie elektroniki (72 komplety) do nowego taboru MPK. Urzędnicy szacowali nieco niższy koszt, bo ok. 320 tys. zł, ale uznali, że pieniądze uda się jakoś wygospodarować i w poniedziałek (18.03) podpisali umowę z mielecką firmą. Montaż kasowników i tablic świetlnych rozpoczął się już następnego dnia i potrwa do końca miesiąca.

Miasto będzie dzierżawiło elektronikę do końca tego roku. Dopiero w przyszłym roku zostanie bowiem ogłoszony przetarg na zakup (a nie wypożyczenie) sprzętu do nowoczesnego taboru MPK, co odbędzie się w ramach Rzeszowskiego Integralnego Systemu Transportu Miejskiego. Po za tym miasto zakupi m.in. urządzenia i oprogramowanie do sterowania ruchem ulicznym i wprowadzi kartę miejską.

Do Rzeszowa trafi w sumie 80 nowych autobusów. Po 30 sztuk od Mercedesa (jedne na olej napędowy, drugie zasilane gazem ziemnym) i 20 autosanów napędzanych olejem. Wszystkie mercedesy z silnikiem Diesla dotarły już do Rzeszowa. Tabor zostaje zakupiony w ramach tzw. dużego programu transportowego.

Ewelina Nawrot

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
martha Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
martha
Gość
martha

rychło w czas. brawo. wreszcie!!!!!