Nowe lodowisko i skatepark

RZESZÓW. Handel, rozrywka i sport znajdą się pod jednym dachem komercyjnego kompleksu

Trzecia już koncepcja budowy kompleksu handlowo-rozrywkowego Resovia Park czeka na decyzje Rady Miasta. Chodzi o zamianę obecnej 40-letniej dzierżawy miejskiego gruntu na sprzedaż prawa wieczystego użytkowania.

Z nową koncepcją kompleksu Resovia Park zapoznają się dziś radni z Komisji Gospodarki Przestrzennej. Zgodnie z nią, jak już informowaliśmy w Super Nowościach, kryte lodowisko powstanie nie na gruncie Uniwersytetu Rzeszowskiego obok stadionu przy ul. Wyspiańskiego lecz w części komercyjnej kompleksu. To teren obecnego lodowiska dzierżawiony przez CWKS Resovia od miasta. Do tej pory klubowi nie udało się porozumieć z uczelnią.

Inwestor kompleksu, którego nazwy Resovia na razie nie ujawnia, zgodził się umieścić kryte lodowisko nad obiektami handlowymi na drugiej kondygnacji obiektu. Wraz z lodowiskiem powstaną tam też tor rolkowy, skatepark, kręgielnia, klub fitness i sala koncertowa.

Sprzedaż gruntu w rękach radnych

Do realizacji tych planów klub potrzebuje zgody radnych. Do tej pory Resovię wiąże z miastem 40-letnia dzierżawa terenu lodowiska. Rada Miasta zgodziła się na nią kilka lat temu w zamian za obietnicę budowy nowego, krytego obiektu. Teraz klub złożył wniosek o zamianę dzierżawy na zakup prawa wieczystego użytkowania terenu bez przetargu.

– Jest to możliwe, ponieważ działamy jako stowarzyszenie użyteczności publicznej – wyjaśnia Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovia. – Oczywiście kupilibyśmy teren zgodnie z wyceną przeprowadzoną na zlecenie miasta.

Czy tak się stanie, zależy od decyzji Rady Miasta. Jeśli radni wyrażą zgodę na sprzedaż terenu, inwestycja będzie mogła rozpocząć się jesienią.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments