Nowe lodowisko i skatepark

RZESZÓW. Handel, rozrywka i sport znajdą się pod jednym dachem komercyjnego kompleksu

Trzecia już koncepcja budowy kompleksu handlowo-rozrywkowego Resovia Park czeka na decyzje Rady Miasta. Chodzi o zamianę obecnej 40-letniej dzierżawy miejskiego gruntu na sprzedaż prawa wieczystego użytkowania.

Z nową koncepcją kompleksu Resovia Park zapoznają się dziś radni z Komisji Gospodarki Przestrzennej. Zgodnie z nią, jak już informowaliśmy w Super Nowościach, kryte lodowisko powstanie nie na gruncie Uniwersytetu Rzeszowskiego obok stadionu przy ul. Wyspiańskiego lecz w części komercyjnej kompleksu. To teren obecnego lodowiska dzierżawiony przez CWKS Resovia od miasta. Do tej pory klubowi nie udało się porozumieć z uczelnią.

Inwestor kompleksu, którego nazwy Resovia na razie nie ujawnia, zgodził się umieścić kryte lodowisko nad obiektami handlowymi na drugiej kondygnacji obiektu. Wraz z lodowiskiem powstaną tam też tor rolkowy, skatepark, kręgielnia, klub fitness i sala koncertowa.

Sprzedaż gruntu w rękach radnych

Do realizacji tych planów klub potrzebuje zgody radnych. Do tej pory Resovię wiąże z miastem 40-letnia dzierżawa terenu lodowiska. Rada Miasta zgodziła się na nią kilka lat temu w zamian za obietnicę budowy nowego, krytego obiektu. Teraz klub złożył wniosek o zamianę dzierżawy na zakup prawa wieczystego użytkowania terenu bez przetargu.

- Jest to możliwe, ponieważ działamy jako stowarzyszenie użyteczności publicznej – wyjaśnia Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovia. – Oczywiście kupilibyśmy teren zgodnie z wyceną przeprowadzoną na zlecenie miasta.

Czy tak się stanie, zależy od decyzji Rady Miasta. Jeśli radni wyrażą zgodę na sprzedaż terenu, inwestycja będzie mogła rozpocząć się jesienią.

Krzysztof Kuchta

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.