Nowe pomysły w starym stylu

Spektakl „Co sowa wiedziała” autorstwa nauczycielki Małgorzaty Stec z udziałem jej podopiecznych, drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach, cieszył się takim powodzeniem, że zaprezentowano go dwa razy. Fot. Archiwum

PRZEMYŚL. Podczas „Nocy Muzeów” w Przemyślu po raz pierwszy zaprezentowano nową sztukę o mieście.

Spektakl kukiełkowy, do którego wszystkie teksty napisała Małgorzata Stec, pt. „Co sowa wiedziała”, odbył się z Muzeum Historii Miasta dwa razy z uwagi na to, że chętni do obejrzenia sztuki nie pomieścili się na jednym przedstawieniu i trzeba było je powtórzyć.

Zabawne postaci: król, królowa, królewna, mieszkańcy miasta i wścibska oraz dobrze zorientowana w przemyskich sprawach i historii miasta sowa zabrali widzów na swoistą wycieczkę po starym nadsańskim grodzie. Małgorzacie Stec, która użyczyła zabawnego głosu sowie, towarzyszyli jej uczniowie, czyli dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej w Siedliskach.

Niemniejszą atrakcją przemyskiej „Nocy Muzeów” okazała się zorganizowana także w Muzeum Historii Miasta matura w starym stylu. Przy starych ławkach z kałamarzami zasiedli z piórami gęsimi w dłoniach przemyślanie, by sprawdzić swa ogólną wiedzę historyczną. Pytania były i łatwe i trudne, ale wszyscy zdali i otrzymali dyplomy.

emka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o