Nowe przystanki przy RARR

Z końcem czerwca mają się zakończyć prace przy nowej zatoczce autobusowej. Fot. Wit Hadło
Z końcem czerwca mają się zakończyć prace przy nowej zatoczce autobusowej. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Trwają prace przy budowie zatoczki autobusowej przy Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Nowy przystanek umożliwi zatrzymywanie się autobusom między mostem zamkowym i placem Śreniawitów. 

– Docelowo w tym miejscu powstaną dwa przystanki, bo obu stronach drogi. Jeden przy hali na Podpromiu, a drugi właśnie niedaleko RARR – mówi Łukasz Dziągwa, szef Zarządu Transportu Miejskiego. – Uzupełniamy brak, który mieliśmy na tym terenie. Część pasażerów skarżyło się na zbyt dużą odległość między przystankami– wyjaśnia.

Obecnie pasażerowie mogą skorzystać z przystanku przed mostem Zamkowym albo jechać dalej i wysiąść aż na przystanku przy ul. Lisa-Kuli. Spora odległość między jednym a drugim przystankiem to utrudnienie dla mieszkańców.

Zarząd Transportu Miejskiego chce też ogłosić przetarg na wykonanie nowych miejskich wiat przystankowych. Zostaną one sfinansowane w ramach programu transportowego.

bsz

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
esqueROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
esque
Gość
esque

juz sie narzekanie zaczyna.

ROMAN
Gość
ROMAN

no tak ; i znowu nowe wiaty / i nowe zatoczki – a to zapewne przygotowanie pod BUS-PASY na trasie zamkowej / a wtedy to przejazd przez Plac Śreniawitów będzie nie lada wyczynem.