Nowe rozkłady jazdy to bubel

RZESZÓW. „Stolica innowacji” kompromituje się po raz kolejny

Od kilku dni na niektórych przystankach MPK pojawiły się nowe, kolorowe rozkłady jazdy autobusów. – Problem w tym, że są gorsze od poprzednich, bo nieczytelne – zgłaszają nasi Czytelnicy. – Taki rozkład ma np. linia nr 16 na przystanku przy Pl. Wolności.

Stare rozkłady są czarno-białe, ich czcionka jest większa niż tych nowych. Te kolorowe są nieczytelne, trudno na nich cokolwiek zobaczyć zwłaszcza wieczorem – denerwuje się jedna z mieszkanek Rzeszowa. – To starsi ludzie przede wszystkim jeżdżą autobusami, a im trudno będzie odczytać niewyraźne cyferki. Wzór starych rozkładów jest dobry, więc nie trzeba go zmieniać – dodaje.

Czy nowe rozkłady z logo: „Rzeszów Stolica Innowacji” na dobre zastąpią stare, do których wszyscy się już przyzwyczaili? Czy te nowe to tylko próbka, która ma sprawdzić czy i jak przyjmie się nowy wzór harmonogramów jazdy wśród mieszkańców? Czy może te kolorowe rozkłady to zwiastun zmian, co do wprowadzenia których dawno zapadła już decyzja?

O komentarz chcieliśmy poprosić Grzegorza Dysia, dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. Niestety, chociaż dzwoniliśmy kilka razy na jego komórkę nie odbierał telefonu.

kap

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments