Nowe władze województwa wymieniają kadry urzędników

Nowym szefem Wojewódzkiego Urzędu Pracy zostaje Konrad Fijołek

PODKARPACIE. Ruszyła karuzela stanowisk

Już kilkadziesiąt osób przyjętych do pracy w czasach, gdy województwem podkarpackim rządziło „Prawo i Sprawiedliwość” musiało rozstać się ze swoimi stanowiskami. A to dopiero początek radykalnych zmian kadrowych w samorządzie wojewódzkim. Pojawiają się kolejne nazwiska osób, które mają przejąć najważniejsze funkcje w województwie.

Dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy zostanie na pewno Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący rady miasta Rzeszowa, od lat aktywny działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, niegdyś dyrektor biura sejmiku wojewódzkiego. Zastąpi on na stanowisku szefa WUP Jacka Posłusznego, który pełnił swą funkcję przez osiem lat.

Jak już wcześniej informowaliśmy nieunikniona jest zmiana na stanowisku dyrektora szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Dotychczasowy szef tej placówki Wojciech Wąsik „podpadł” nowym rządcom województwa startując na radnego z listy „Prawa i Sprawiedliwości”. Na razie tajemnicą jeszcze jest nazwisko jego następcy, ale zmiana kadrowa w szpitalu jest już tylko kwestią czasu.

Na awans może liczyć dotychczasowy wicedyrektor departamentu transportu w urzędzie marszałkowskim, kojarzony z PSL Jan Lech, Niemal na pewno zostanie „pełnym” dyrektorem któregoś z departamentów. Na wzmocnienie jego pozycji olbrzymi wpływ miał świetny wynik w wyborach samorządowych. Co prawda przegrał walkę o el wójta Trzebowniska z dotychczasowym włodarzem tej gminy Józefem Fedanem, ale – co było sensacją – dostał się do drugiej tury wyborów pokonując m.in. głównego faworyta Jana Tomakę. Ten ostatni z kolei, jak mówi się w lokalnych środowiskach politycznych, przymierzany jest do funkcji w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowisku i Gospodarki Wodnej. W przypadku Lecha sytuacja jest o tyle ciekawa, że za Fedanem ciągnie się wciąż jeszcze nie zakończony proces o kłamstwo lustracyjne. Może się więc okazać, że niedługo dojdzie w Trzebownisku do kolejnych wyborów, wtedy Jan Lech będzie faworytem.

Z dobrze poinformowanych źródeł dowiedzieliśmy się również, że wiceprezydentem Rzeszowa może zostać radny wojewódzki, były wicemarszałek Podkarpacia Jan Burek, niegdyś związany z PSL, później z PiS, teraz z Platformą Obywatelską. Byłaby to cena za bezwarunkowe poparcie radnych PO dla prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca.

Szymon Jakubowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments