Nowi już trafiają. ZDJĘCIA

II LIGA. Drużyny z Podkarpacia rozegrały kolejne gry kontrolne.

IZOLATOR Boguchwała 2
RESOVIA 4
(1-2)
Bramki: Walat, Szpond z karnego – D. Kantor 2, Cygnar, Twardowski.

Na swój ostatni sparing przed ligą resoviacy udali się do Mogielnicy, gdzie po nocnych opadach boisko było w lepszym stanie, niż treningowe w Boguchwale (na Wykopach). Mecz mógł się podobać – było szybkie tempo, sporo walki i pół tuzina goli.

Do siatki trafiali nowi zawodnicy – w Izolatorze Tomasz Walat, w Resovii Paweł Cygnar i Michał Twardowski. Nieźle zaprezentował się pozyskany w czwartek przez rzeszowian były reprezentant kraju Piotr Piechniak, który asystował przy golu Cygnara i sam kilka razy groźnie strzelił. – Całkiem fajnie mi się grało – przyznawał bohater najgłośniejszego letniego transferu – Widać, że Resovia ma potencjał. Powinniśmy wygrać trochę wyżej.
Trener “pasiaków” Artur Łuczyk przyznał, że więcej spodziewał się po zawodnikach, którzy weszli na boisko w II połowie. – Niewielu zasygnalizowało gotowość do gry w pierwszym składzie.

- Zaczynamy przygotowania i nie jesteśmy na etapie, w którym możemy grać otwarcie z rywalem tej klasy, co Resovia – stwierdził Szymon Szydełko, opiekun Izolatora.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

tsz

 

STAL Stalowa Wola 2
AVIA Świdnik 2
(0-0)
Bramki dla Stali: Białek, Radawiec.

Potyczka z Avią była dla “Stalówki” sprawdzianem generalnym przed środowym meczem Pucharu Polski z Puszczą w Niepołomicach. Próba wypadła średnio – gospodarze tuż po przerwie zdobyli dwa gole, ale w końcówce po błędach obrońców trzecioligowiec wyrównał. Mecz rozpoczął duet napastników Wojciech Fabianowski – Kamil Gęśla, jednak skuteczniejsi okazali się ci, którzy weszli z ławki.

Trener Stali Sławomir Adamus przyglądał się lewemu obrońcy (młodzieżowcowi) Tomaszowi Boguszewskiemu z Mazura Ełk i lewoskrzydłowemu Warty Sieradz Bartoszowi Koziełowi. Więcej szans na angaż zachował Boguszewski, bo wszystko wskazuje, iż w Stalowej Woli zostanie Krystian Getinger. Jeśli tak się stanie, Adamus zrezygnuje z transferu kolejnego pomocnika.

 

STAL Rzeszów 1
STAL Sanok 3
Bramki: Kłak oraz Pańko, Czenczek, Podubiński

W ekipie rzeszowskiej zagrali głównie młodzi piłkarze, wsparci jedynie doświadczonym Pawłem Klocem i testowanym, Przemysławem Królakiem. Obrońca Olimpii Grudziądz nie miał zbyt wielu okazji, by pokazać swoje umiejętności i trenerzy Stali będą jeszcze chcieli go sprawdzić.

W Stali oprócz testowanego Krzysztofa Zdunka (Chełmianka), nie zagrał żaden nowy zawodnik. Ci powinni się pojawić na kolejnych sparingach. Żółto-niebiescy szukają przede wszystkim bramkarza i obrońcy. – Jeśli chodzi o tą pierwszą pozycję, to co prawda zostaje Wilczewski, ale kontuzjowany jest Zięba i bez operacji kolana w jego przypadku raczej się nie obędzie. Co do obrony, będziemy szukali następcę dla Michała Zajdla, który przeniósł się do Karpat Krosno. – powiedział II trener Stali Robert Ząbkiewicz.
p

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.