Nowi-starzy zastępcy prezydenta Mielca

Bogdan Bieniek, jest wiceprezydentem Mielca od 12 lat

MIELEC. Na przedświątecznej sesji Rada Miasta, oficjalnie obok prezydenta Janusza Chodorowskiego usiedli jego nowi zastępcy: Bogdan Bieniek i Mieczysław Wdowiarz.

A z pracą w magistracie pożegnał się dotychczasowy wiceprezydent – Fryderyk Kapinos, jeden z liderów mieleckiego PiS-u i świeżo upieczony radny wojewódzki.

Bogdan Bieniek jest wiceprezydentem miasta od 12 lat i po wyborczym zwycięstwie Chodorowskiego jego reelekcja na tym urzędzie była tylko kwestią czasu. Do Rady Miasta wybrano go z prezydenckiego komitetu „Nasz Mielec”. Jako zastępca Chodorowskiego będzie nadal odpowiadał za oświatę, sport, kulturę i opiekę społeczną. Po czterech latach do pracy u boku prezydenta powrócił Mieczysław Wdowiarz, radny centrolewicowego komitetu „Razem dla Ziemi Mieleckiej”. Jego działką w magistracie jest infrastruktura komunalna.

Mieczysław Wdowiarz wrócił na to stanowisko po 4 latach przerwy

Zarówno prezydent, jak i dwóch jego zastępców niejako z automatu przestali być rajcami. Miejsce Chodorowskiego w Radzie Miasta uzupełnił przedsiębiorca Krzysztof Leś, Wdowiarza – pedagog Jacek Mleczko, a Bieńka – Joanna Szadkowska, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mielcu, którą na wtorkowej sesji od razu wybrano przewodniczącą Komisji Finansów i Gospodarki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments