Nowoczesne technologie kształcenia w krośnieńskich szkołach

Niewątpliwie ponad 800 licencji, które Urząd Miasta zakupił dla najmłodszych mieszkańców Krosna, stanie się nowoczesnym udogodnieniem edukacyjnym dla dzieci i rodziców. Na zdj. uczniowie SP nr 10 podczas pokazowych zajęć z j. angielskiego. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Miasto pomoże dzieciakom w nauce języka angielskiego.

Prezydent Krosna zakupił ponad 800 licencji dla wszystkich uczniów obecnych klas I i II szkół podstawowych z terenu miasta dających dostęp do kursów językowych dla uczniów na platformie e-learningowej. Od września licencje otrzymają także uczniowie nowych klas I, w tym wszystkie sześciolatki. We wtorek (5 lutego) w Szkole Podstawowej nr 10 wiceprezydent Krosna Bronisław Baran wręczył owe licencje dyrektorom krośnieńskich szkół.

Prezydent Krosna podpisał umowę w sprawie zakupu całorocznego pakietu językowego platformy e-learnigowej “eProti” dla najmłodszych. Ten nowoczesny sposób uczenia dzieci z pewnością jest jednym z ciekawszych sposobów urozmaicania zajęć językowych w szkole lub uzupełnieniem i usystematyzowaniem zdobytej wiedzy. Wg nauczycieli to strzał w dziesiątkę.

– W ramach tego programu, bardzo pomocnego w prowadzeniu zajęć, dzieci chętnie uczą się języka angielskiego. Uczą się, bawiąc się – przyznają. – Poprzez gry komputerowe dzieci utrwalają sobie nowe słownictwo, ćwiczą wymowę poszczególnych wyrazów – zaznaczają.

Nauka poprzez zabawę
– Koszt rocznej licencji nie jest wysoki, a efekty w postaci rozbudzenia zainteresowania nauką angielskiego u dzieci najmłodszych na pewno będą duże. Przed zakupem programu zapytaliśmy dyrektorów szkół i nauczycieli angielskiego, co myślą na temat tego rozwiązania  – wszystkie opinie były bardzo pozytywne – mówi Bronisław Baran, wiceprezydent Krosna. I dodaje: – Chcemy pokazać, że nasze szkoły są placówkami, które wdrażają coraz więcej nowoczesnych technologii w zakresie kształcenia.

Kurs “eProti” to ogólnopolski projekt popularyzacji znajomości języka angielskiego wśród najmłodszych. Oferuje naukę angielskiego poprzez Internet. Co ważne, opiera się na nauce poprzez zabawę. Zawiera zestaw 57 różnych gier edukacyjnych stworzonych przez specjalistów języka angielskiego, dydaktyków i grafików. Każde dziecko uczęszczające do I i II klasy szkoły podstawowej otrzyma swój indywidualny login i kod dostępu, dzięki którym będzie mogło w każdej chwili, po wejściu na odpowiednią stronę internetową, realizować roczny kurs nauki języka angielskiego. Również rodzice otrzymają loginy i hasła, które pozwolą im na bieżąco monitorować postępy edukacyjne swoich pociech. Obecnie z platformy korzysta już ponad 18 000 dzieci w Polsce, a ich liczba ciągle wzrasta.

Wioletta Zuzak

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
gość Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gość
Gość
gość

Dlaczego tylko Pan Piotr Przytocki ma łeb na karku?
Wielki ukłon dla Pana Prezydenta Krosna za takie zaangażowanie.