Nowoczesny dom społeczny stanął w Kraczkowej

1. W oddanym do użytku Domu Społecznym w Kraczkowej znalazły się: biblioteka, przedszkole, punkt informacji turystycznej oraz bank, poczta i biuro sołtysa. Fot. Wojciech Piątkowski

KRACZKOWA. Władze gminy znalazły 5,3 mln zł na ważną inwestycję.

Kilka dni temu uroczyście oddano do użytku nowoczesny Dom Społeczny w Kraczkowej (gmina Łańcut). W budynku mieszczą się biblioteka  wiejska, przedszkole samorządowe, punkt informacji turystycznej, placówka banku i poczty oraz biuro sołtysa.

Historia budowy wielofunkcyjnego domu społecznego w Kraczkowej sięga lat 90, kiedy to uchwałą zebrania wiejskiego powołano społeczny komitet budowy domu kultury. W następnych latach  obowiązki i czynności komitetu wzięło na swoje barki Stowarzyszenie Rozwoju Kulturalno-Gospodarczego wsi Kraczkowa.

Z uwagi na to, że w tym okresie w sołectwie realizowane były takie inwestycje jak rozbudowa szkoły, budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej i reelektryfikacji wsi, inwestycja nie weszła do realizacji.

Do 2000 roku mieszkańcy Kraczkowej korzystali z Domu Ludowego, który ze względu na zły stan techniczny został wyłączony z użytkowania. Inicjatywa działaczy społecznych z tej wsi doprowadziła do opracowania dokumentacji projektowej przyszłego domu kultury. Koszty dokumentacji wyniosły ponad 53 tys. zł. W 2008 roku rozpoczęto realizację pierwszego etapu inwestycji obejmującego roboty adaptacyjne istniejącego budynku, stan surowy zamknięty, w tym roboty związane z posadowieniem budynku, przełożenia sieci gazowej, teletechnicznej i kanalizacyjnej. Koszty budowy tego etapu zamknęły się w kwocie 2,4 mln zł.

- Drugi etap budowy inwestycji rozpoczęto w 2011 roku i obejmował m.in. roboty instalacyjne, wykończeniowe budowlane, docieplenie. Wykonano elewację budynku oraz podjazd dla niepełnosprawnych, przyłącza energii elektrycznej, gazowej, wodociągu i telekomunikacyjnej – poinformował Zbigniew Łoza, wójt gminy Łańcut. – Ogółem koszt inwestycji wyniósł 5,3 mln zł. Nowoczesny obiekt użyteczności publicznej ma 1911 metrów kw. powierzchni użytkowej. Dom społeczny mieszkańcom będzie służył przez następne kilka pokoleń.

and

do “Nowoczesny dom społeczny stanął w Kraczkowej”

  1. kokon

    moze by paru osadzonych w zk zaleze wziass do pomocy(sprzatanie,konserwacja),i inne prace.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.