Nowoczesny kompleks rekreacyjny już otwarty!

- To prawdziwe cudo - zachwalają aquapark ci, którzy nowy kompleks już widzieli.

BRZOZÓW. Jest nowa atrakcja za bagatela 10, 5 miliona złotych. W miejscu zrujnowanego basenu powstał okazały aquapark…

W miniony piątek (1 lipca) został uroczyście otwarty nowoczesny kompleks rekreacyjny przy ul. Słonecznej. Wspaniały aquapark z basenem z urządzeniami do hydromasażu, trójpoziomowym brodzikiem dla dzieci i zjeżdżalnią robi wrażenie. W sąsiedztwie kąpieliska znajduje się sztuczna plaża, plac zabaw z huśtawkami i karuzelami, dwa korty tenisowe oraz dwa boiska do siatkówki plażowej. Nowe kąpielisko powstało w miejscu starego, betonowego basenu, który został zamknięty 13 lat temu ze względu na stan techniczny i sanitarny.

– Przez szereg lat Brzozów był znany z wybudowanego tu w latach 60. kąpieliska miejskiego. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom chcemy nie tylko przywrócić mu dawny blask, ale stworzyć z tego nowoczesnego kompleksu wypoczynkowego prawdziwą atrakcję naszej gminy – mówił burmistrz Brzozowa, Józef Rzepka.
– Centralnym miejscem nowoczesnego kompleksu jest  basen rekreacyjny o głębokości od 1,2 do 1,8 m, dzieli się na część pływacką (4 tory) i rekreacyjną – wylicza Damian Kierek z Urzędu Miasta i Gminy w Brzozowie. Warto wspomnieć przy tym o wielu atrakcjach wodnych (10 ławek i 6 leżanek rurowych z masażem powietrznym, 8 dysz masażu ściennego, 3 dysze do masażu karku, gejzery powietrzne, efektowną szalę – kielich o wysokości 3 m z wypływającą z niego wodą oraz grotę sztucznej fali (lagunę). – Do basenu prowadzi zjeżdżalnia rynnowa o długości 57 m. Jest też brodzik dla dzieci o głębokości 0,15 – 0,3 m, w którym znajdują się zjeżdżalnie, mała fontanna oraz zwierzątko tryskające wodą.

– Na terenie kąpieliska po raz pierwszy w województwie podkarpackim zastosowano nowoczesne technologie – zaznacza Damian Kierek. – Woda w basenach będzie systematycznie podgrzewana, co wydłuży czas korzystania z nich do pięciu miesięcy (maj – wrzesień) i uniezależni wypoczywających od kaprysów pogody. Nowoczesna konstrukcja niecki zapewni też ochronę w czasie zimy, zapobiegając zamarzaniu wody przy ścianie basenu – dodaje. Pomyślano także o dużym parkingu o powierzchni 400 m kw. Wykonawcą robót, które rozpoczęły się w listopadzie 2009 r., jest Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Inwestycja kosztowała 10,5 mln zł, z tym że  pozyskano dofinansowanie w wysokości około 3 mln zł z RPO.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ah
ah
9 lat temu

ferenc jud woli budowac trybune dla plebsa ktore i tak nie zapelni ruiny

horror
horror
9 lat temu
Reply to  ah

Cieszcie si, że macie p. Ferenca ! nie zdychacie z głodu ! a w Brzozowie jest najwieksze bezrobocie w KRAJU !!! a Rzeszów sie rozwija w oczach ! a w Brzozowie, zamkneli KORONKI ! jedyny duzy zaklad pracy ! na basen beda chodzic emeryci, rencisci i bezrobotni ! bo tylko oni jeszcze mieszkaja w tym wyludnionym miasteczku ! inni wyjechali za chlebem ! m.in. do Rzeszowa !

Sarna
Sarna
9 lat temu

W Brzozowie wybudowano atrakcyjny aquapark za 10,5 miliona a w Rzeszowie za tyle samo wybudują zbyteczną okrągłą kładke dla pieszych.Jakaś paranoja!!

in23
in23
9 lat temu

Brzozów ma aquapark a rzeszów jeszcze nie, wstydził by sie Pan prezydent Ferenc, takie duże miasto a nie mamy aquaparku, ale za to mamy same sklepy z odzieża i galerie ktore buduje Podkulski, śmieszne to jest a zarazem żenujące…