Nowoczesny stół zabiegowy w mieleckim pogotowiu

Chirurg dziecięcy Konrad Pokora prezentuje nowy stół zabiegowy w Poradni Chirurgii Dziecięcej Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Fot. Archiwum

MIELEC. Skończyło się przykucanie, nachylanie się i przyklękanie przy zabiegu.

Poradnia Chirurgii Dziecięcej Pogotowia Ratunkowego w Mielcu nabyła stół zabiegowy, który z powodzeniem spełnia również rolę chirurgicznego. – Tego typu stoły są w zasadzie bezawaryjne, niezawodne, a do tego niezwykle pomocne dla nas, lekarzy – podkreśla Konrad Podpora, chirurg dziecięcy w mieleckim pogotowiu.

Do tej pory w Poradni Chirurgii Dziecięcej trzeba było wykazać się inicjatywą przy pracy z małym pacjentem. – Nie ukrywam, że przykucanie, nachylanie się, przyklękanie było na porządku dziennym – przyznaje Konrad Podpora. – Trudno było również ułożyć malucha tak, aby było mu możliwie najwygodniej. Teraz wszystko się zmieniło. Stół jest regulowany, ma różnego typu przystawki, choćby ortopedyczne, można dowolnie ustawić jego wysokość.

– To nie lekarz i mały pacjent muszą dokładać starań, by uzyskać optymalną pozycję chorego umożliwiającą przeprowadzenie działań medycznych. Teraz można o to zadbać manewrując stołem – zaznacza Wojciech Burkot, zastępca dyrektora pogotowia do spraw lecznictwa. – Nie trzeba więc specjalnie tłumaczyć, jak bardzo przyczynia się to do usprawnienia zabiegu, zmniejsza stres dziecka, niweluje jego dyskomfort podczas badania itd.

Nowy zakup już docenili rodzice. – Dla mnie bardzo ważne jest to, że nie będę zmuszona skłaniać córki do leżenia w takiej czy innej pozycji, podnoszenia nogi, przesuwania się itp., bo każdy kto ma małe dzieci, wie jakie to wyzwanie u chirurga – mówi pani Monika, mama 4-latki. Dziecko u lekarza bywa przestraszone, zestresowane, płaczliwe i nie ma ochoty współpracować. Dobrze, że można mu pomóc podczas badania – dodaje kobieta.

Paweł Galek

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
operator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
operator
Gość
operator

Nowoczesny po byku, takie stoły w normalnych placówkach medycznych używane są od 10 lat, niedługo jak kupią igły i strzykawki to napiszą w gazecie, żałosne.