Noworoczne postanowienia podkarpackich polityków

Moim marzeniem jest nagrać trzecią, własną płytą muzyczną. Już nawet rozpocząłem pewne przygotowania, ale cały czas mi brakuje czasu. Będą to moje utwory oraz covery w nowoczesnym wykonaniu - mówi poseł Mieczysław Golba. Fot. Archiwum
Moim marzeniem jest nagrać trzecią, własną płytą muzyczną. Już nawet rozpocząłem pewne przygotowania, ale wciąż brakuje mi czasu. Będą to moje utwory oraz covery w nowoczesnym wykonaniu – mówi poseł Mieczysław Golba. Fot. Archiwum

Jedni chcą spędzać więcej czasu z rodziną, inni schudnąć albo… przytyć. A co chcą zrobić, by nam żyło się lepiej?

Nowy Rok to czas noworocznych postanowień. Mają je również politycy, dla których 2014 rok będzie niezwykle ważny, bo już wiosną odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, jesienią zaś wybory samorządowe.

Tych z Podkarpacia zapytaliśmy, jakie nadzieje, oczywiście poza wygranymi wyborami, wiążą z nowym rokiem, co chcieliby zrobić dla regionu w 2014 roku, czy zamierzają coś zmienić w swoim działaniu i jakie mają noworoczne postanowienia?

ortylWładysław Ortyl (marszałek Podkarpacia, Prawo i Sprawiedliwość)
Na pewno chciałbym nieco więcej czasu spędzać z najbliższymi. W ostatnim czasie mi tego brakowało. Jeśli natomiast chodzi o sprawy zawodowe, to mam nadzieję, że w związku z nową perspektywą unijną będzie to naprawdę udany rok dla województwa podkarpackiego. Chciałbym wynegocjować jak najwięcej inwestycji dla Podkarpacia w ramach kontraktu terytorialnego. Wtedy więcej przedsięwzięć będziemy mogli zrealizować w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Liczę też, że po reorganizacji pracy urzędu nie będę musiał angażować się w mniej istotne sprawy, bo chciałbym zajmować się najważniejszymi kwestiami.

łukacijewskaElżbieta Łukacijewska (europosłanka, Platforma Obywatelska)
Moje postanowienia noworoczne dotyczą spraw bardzo prozaicznych – mniej słodyczy, a więcej systematycznych ćwiczeń. Mam nadzieję, że w nowym roku cała moja rodzina, przyjaciele i znajomi będą zdrowi i szczęśliwi, że córka skończy studia i uda się jej znaleźć pracę. Mam też nadzieję na dobry wynik w najbliższych wyborach, ale to zawsze związane jest z wyborem mieszkańców Podkarpacia. Jeżeli chodzi o region, to tak jak do tej pory będę wspierała wszystkie te działania i projekty, których celem jest rozwój Podkarpacia i tworzenie nowych miejsc pracy. W nowym roku chciałabym się też mniej stresować i przejmować krytyką oraz wygospodarować więcej czasu na spotkania z mieszkańcami.

porębaTomasz Poręba (europoseł, Prawo i Sprawiedliwość)
W nowym roku chciałbym więcej czasu poświęcić moim dzieciom i rodzinie, żeby mnie widzieli częściej niż w weekendy. Chciałbym też trochę przytyć, bo wielu ludzi mi mówi, że jak na polityka jestem za chudy. Ze spraw politycznych, mam nadzieję, że w Parlamencie Europejskim kontynuowane będą działania na rzecz Via Carpatia oraz Strategii Karpackiej. To, że kończy się kadencja, nie jest ważne – te tematy muszą być stale podejmowane na forum europejskim, bo są kluczowe z punktu widzenia Podkarpacia. Chciałbym też, aby mniej ludzi z Polski wyjeżdżało, a więcej zostawało, zwłaszcza młodych, ale do tego potrzebna jest zmiana władzy. Do czasu wyborów mam także ambicję zabrać do Brukseli w ramach mojego programu stażowego kilkanaście osób z naszego regionu, bo dzięki niemu wiele znalazło pracę na Podkarpaciu, a kilka w Brukseli. Będę też starał się częściej spotykać z mieszkańcami południowej części Podkarpacia.

kamińskiTomasz Kamiński (poseł, Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Jeśli chodzi o postanowienia noworoczne to nigdy sobie takich nie zakładałem, ale jeśli chodzi o przyszły rok, to chcę trochę popracować nad sobą. Chodzi o zgubienie kilku nadprogramowych kilogramów. Jeśli chodzi o nadzieje, jakie wiążę z nowym rokiem, to wierzę, że zarówno w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jak i wyborach samorządowych SLD uzyska dobry wynik, co pozwoli uzyskać mandat europosła dla SLD w województwie podkarpackim, po wyborach samorządowych powrócić do współrządzenia SLD w samorządzie województwa podkarpackiego, a prezydentem Rzeszowa ponownie zostanie Tadeusz Ferenc. Jeśli chodzi o region, to nadal w Sejmie będę wspierał prezydenta Ferenca w staraniach o poszerzenie Rzeszowa, a w pracach w komisji infrastruktury priorytetem dla mnie będzie wspieranie inwestycji infrastrukturalnych takich jak S19 czy choćby bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Warszawą.

golbaMieczysław Golba (poseł, Solidarna Polska)
Moim marzeniem jest nagrać trzecią, własną płytą muzyczną. Już nawet rozpocząłem pewne przygotowania, ale wciąż brakuje mi czasu. Będą to moje utwory oraz covery w nowoczesnym wykonaniu. W polityce natomiast mam nadzieję, że sytuacja społeczno-gospodarcza w Polsce się poprawi. Chciałbym, aby udało się zrealizować na Podkarpaciu wiele inwestycji, m.in. obwodnicę Łańcuta, obwodnicę Przeworska, a przede wszystkim modernizację dróg lokalnych, no i S19, żeby mogła ona pokazać nasze piękne Bieszczady i zachęcić turystów. Ważne jest też, żeby autostradę skończyć jak najszybciej. Wiadomo, że w roku wyborczym każdy będzie chciał się wykazać i będziemy mogli więcej osiągnąć dla naszej społeczności.

dziadzioDariusz Dziadzio (poseł, Polskie Stronnictwo Ludowe)
Postanowienia noworoczne najczęściej należą do tych, które swoją moc realizacji tracą już w pierwszym tygodniu nowego roku. Dlatego już od kilku lat nie kieruje się magicznym terminem nowego roku, a swoje działania opieram na określeniu ważniejszego terminu, jakim jest czas ich realizacji. Dlatego swoje postanowienia dzielę na krótko i długoterminowe, do których należą te realizowane w 2014, a nawet 2015 roku. Część z nich dotyczy 2014 roku. Tu swoje działania będę realizował w obrębie prac nad ustawą o tańszych podręcznikach. Do tego dochodzą pomysł dotyczące ochrony zdrowia, a w przypadku postanowień osobistych to kolejny etap rozwoju, czyli studia menedżerskie MBA.

rząsaMarek Rząsa (poseł, Platforma Obywatelska)
W życiu osobistym chciałbym poświęcić więcej czasu sprawom rodzinnym. Mam nadzieję, że w lutym zostanę szczęśliwym, podwójnym dziadkiem i że znajdę więcej czasu na własną aktywność fizyczną. Jeśli chodzi o politykę, to w nowym roku postaram się piękniej niż dotychczas różnić z opozycją, mając nadzieję na podobne zachowanie drugiej strony. Mam nadzieję, że Rzeszów nadal będzie doganiał Europę, Podkarpacie dogoni Rzeszów, a Polska stanie się nowoczesnym krajem na miarę naszych aspiracji i będzie dumą wszystkich, bez wyjątku, Polaków. W ramach możliwości wynikających z wypełniania mandatu posła będę wspierać lokalne samorządy oraz promować Podkarpacie. Chciałbym też umożliwić większej liczbie dzieci udział w moim wakacyjnym turnieju Piłkarskie Wtorki. W swoim działaniu nie zamierzam niczego zmieniać – nadal będę służył obywatelom zgodnie z moim hasłem wyborczym: Liczą się ludzie… i o to chodzi!

Arkadiusz Rogowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna
Krystyna
7 lat temu

Koniec SLD,PO, PSL i Ruchu Palikota w Rzeszowie i w woj. podkarpackim!!!! to przyniesie nam nowy rok 2014 :)

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

Panie ; benek – święta racja w wypowiedzi – ja bym sobie życzył oglądać nowe twarze i usłyszeć konkrety i zobaczyć że te konkrety są realizowane – a nie bajki – bo bajki to mi czytali 65 lat temu

benek
benek
7 lat temu

A ja wszystkim życzę żeby już zniknęli z polityki i zajęli się rodziną bo na to najwięcej narzekają niech do władzy wejdą nowi nie umaczani a mądrzejsi i nie przekupni.

Ambroży
Ambroży
7 lat temu

Dziadzio przebrany w ornat zielony , co za kawał dla mniej zorientowanych w Szopce noworocznej, ale to wszystko nic po wczorajszym orędziu prezydenckim – dla mnie osobiście nic mądrego nie trafiło z tego mocno pudrowanego występu. Podobnie i tutaj na Podkarpackim podwórku oprócz nowego marszałka sejmiku i posła Poręby który był jako jedyny z naszego regionu zauważalny w Brukseli i działalności do której go wybrano wszystkim pozostałym mogę z czystym sumieniem życzyć co najwyżej łagodnego zniknięcia ze sceny politycznej motywuje to delikatnie choćby tym , że bardzo nie ciepię przebierańców i naciągaczy na idee dawno przebrzmiałe?. Wszystkim zaś cierpliwym czytelnikom… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej
7 lat temu
Reply to  Ambroży

Życzę zdrowia i bez dziadzostwa polityce w 2014 roku