Noworoczny Dar

JASŁO. Akcja Noworoczny Dar prowadzona jest w Jaśle już po raz 14 i wciąż cieszy się takim samym zainteresowaniem uczestników.

13 312 zł, 10 funtów brytyjskich i 5 euro uzbierała jasielska młodzież kwestująca przed kościołami i na ulicach miasta w pierwszą niedzielę po Nowym Roku (2 bm.), w ramach kolejnej, 14 już akcji charytatywnej Noworoczny Dar. Pieniądze jak zwykle wesprą Szpital Specjalistyczny w Jaśle.

Akcję zorganizował Jasielski Dom Kultury wspólnie z parafią ojców Franciszkanów w Jaśle, a przyłączyły się do niej pozostałe parafie oraz szkoły. 144 uczniów z 10 jasielskich szkół, pod opieką 23 nauczycieli zbierało datki do specjalnych puszek przed kościołami i na ulicach miasta od godz. 7 do 18.30.

– Wolontariusze z naszej szkoły uczestniczą w akcji Noworoczny Dar od 5 lat – powiedziała Ilona Dranka, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, która w tym roku opiekowała się 25-osobową grupą uczestniczących w akcji wolontariuszy z tej szkoły, uczniów Gimnazjum nr 2. Byli to uczniowie z działającej w szkole, sekcji wolontariatu, w ramach Klubu Europejskiego „Eurogim”.

– Chcieliśmy zrobić coś dla naszej lokalnej społeczności, a w szpitalu zawsze potrzebny jest nowy sprzęt – mówią Karol Wojdyła i Michał Nowosielski, uczniowie III klasy LO w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle („chemik”), którzy po raz pierwszy wzięli udział w akcji, zachęceni przez szkolną katechetkę. – Początkowo byliśmy trochę stremowani, ale pani w sklepie powiedziała nam, żebyśmy śmiało mówili ludziom na co zbieramy, bo nie wszyscy wiedzą. To pomogło, a ludzie rzeczywiście bardzo życzliwie nas traktowali i chętnie wrzucali pieniądze do puszki. Jeżeli będzie taka możliwość, znów weźmiemy udział w akcji.

Niedzielna kwesta uliczna tradycyjnie rozpoczęła akcję, która będzie kontynuowana w przez cały miesiąc. Rokrocznie towarzyszące akcji prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży na scenie Jasielskiego Domu Kultury, rozpoczną się 10 i potrwają do 13 stycznia br.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments