Nowy budynek dla miasta

Fot. Łukasz Solski

PRZEMYŚL. Miasto oficjalnie otrzymało od województwa budynek przy ul. Wodnej 11 – była tam dotychczas Medyczna Szkoła Policealna. – To historyczne wydarzenie – powiedział podczas podpisania aktu notarialnego prezydent Przemyśla Robert Choma.

Ze strony przekazującego nieruchomość samorządu województwa, akt notarialny podpisał marszałek Mirosław Karapyta oraz członek zarządu województwa Sławomir Miklicz. Władze Przemyśla będą chciały jak najszybciej przenieść na ul. Wodną wydziały znajdujące się w budynkach przy ul. Mostowej i Ratuszowej – jest wśród nich wydział komunikacji. Radni miejscy przegłosowali już uchwałę odnośnie uzbrojenia budynku m.in. w niezbędną sieć komputerową.

- Od kilku lat żadna nieruchomość będąca w zasobach zarządu województwa, nie trafiła do Przemyśla. Mam nadzieje, że to będzie krok na przód, do tego aby takie działania odbywały się bez licytowania, tylko w imię dobrze pojętej współpracy – powiedział Robert Choma. – Zależy nam na zrównoważonym rozwoju województwa. Gospodarka nieruchomościami w Przemyślu ma swój zdrowy rozsądek. Myślę, że jest to dobrze rokujący moment – dodał Mirosław Karapyta.

Wartość budynku przy ul. Wodnej to 3 mln złotych.

łuk

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.