Nowy egzamin dla poprawy bezpieczeństwa czy dla wyższych dochodów WORD-ów?

PODKARPACIE. – Zdawalność jest na poziomie 11,5 proc. – mówi Robert Drozd, egzaminator nadzorujący WORD.

Pierwszego dnia nowych egzaminów teoretycznych na prawo jazdy kategorii B, pozytywny wynik uzyskały tylko dwie dziewczyny. Nic dziwnego, skoro większość kandydatów przygotowywała się na “starych zasadach”. Teraz za poprawę zapłacą już więcej.

Od 19 stycznia wzrosły ceny opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego. Za egzamin teoretyczny kursant musi zapłacić już nie 22 zł, a 30 zł. Nasi Czytelnicy już zaalarmowali redakcję, że dziwnym zbiegiem okoliczności, równocześnie wprowadzono nowy egzamin i wyższe stawki.

– Cale to zamieszanie spowodowane jest tym, aby pozyskać dla WORD-u więcej pieniędzy – twierdzi Polaczek na naszym forum. – Z drugiej strony można trudniejszy egzamin uznać za coś dobrego. Może debili za kółkiem nie będzie tak przybywać.

WORD, choć nie miał wpływu na rozporządzenie ministra, przyznaje, że na oblanych egzaminach zarobi więcej. Robert Drozd, egzaminator nadzorujący WORD przyznał, że zwykle kursanci zapisują się na oba egzaminy.

– Jeżeli kandydat na kierowcę nie zda egzaminu teoretycznego, a zapisany był też na praktyczny, musi liczyć się z tym, że ta opłata mu przepada – mówi Marek Poręba, dyrektor WORD w Rzeszowie.

Nowego egzaminu broni jednak Paulina, która zdała jako jedna z nielicznych. – Pytania były o wiele łatwiejsze – mówi. – Jeżeli mam porównywać testy, to zdecydowanie ten. Wcześniejszy miał podchwytliwe pytania i każdy się uczył na pamięć, a tutaj liczy się wiedza. Wiem, że jak wyjadę na drogę, będę więcej wiedziała – dodaje.

Blanka Szlachcińska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ambroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ambroży
Gość
Ambroży

„Owoce wyboru TUSKA” – wymierne!!!!
„48-letni mężczyzna zmarł podczas egzaminu na prawo jazdy. Do tragicznego zdarzenia doszło w ośrodku WORD w Białymstoku. Mężczyzna miał prawdopodobnie atak serca – podaje lokalny serwis poranny.pl.
Mężczyzna zdawał egzamin praktyczny na placu manewrowym. Podczas jazdy nagle stracił przytomność. Reanimacja trwała ponad godzinę. Mężczyznę próbowali ratować pracownicy WORD, potem na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe.
Niestety, mimo reanimacji mężczyzna zmarł.
Na miejscu zdarzenia pracuje prokurator. „