Nowy egzamin na prawko droższy i nie do zdania

– Zdałam i z tego się cieszę, bo bardzo, bardzo mi zależało i jestem zadowolona – mówi Paulina Bujny. – Pytania były o wiele łatwiejsze. Jeżeli mam porównywać testy, to zdecydowanie ten. Wcześniejszy miał podchwytliwe pytania i każdy się uczył na pamięć, a tutaj liczy się wiedza. Wiem, że jak wyjadę na drogę, będę więcej wiedziała. Fot. Autor

PODKARPACIE. W rzeszowskim WORD na zdających 28 osób pozytywny wynik egzaminu uzyskały tylko dwie dziewczyny.

Egzamin teoretyczny na nowych zasadach zdawano we wtorek tylko w Rzeszowie. Choć większość pozytywnie ocenia nowy egzamin, to statystyki mówią same za siebie. Zdały tylko dwie osoby! Reszta za poprawkę będzie musiała już zapłacić więcej.

W Krośnie nie ma chętnych na nowy egzamin teoretyczny. Jak twierdzi Marek Hejnar z WORD w Krośnie, ludzie się boją i nikt jeszcze się nie zgłosił. Egzaminy nie były przeprowadzane również w Przemyślu. W Tarnobrzegu chętni są dopiero na 31 stycznia.

Pierwszy nowy egzamin odbył się w rzeszowskim WORD o godz. 8. Przyszło na niego 13 osób i choć o samym egzaminie wypowiadali się pozytywnie, to nikt go nie zdał. Druga runda ruszyła o godz. 11. W końcu z sali wyszła uśmiechnięta Karolina. Zdobyła 71 punktów na 74 możliwe. Chwilę po niej z sali wyszła kolejna zadowolona kandydatka na kierowcę. Paulina zdobyła 68 punktów. To właśnie tyle, ile minimalnie trzeba zdobyć, żeby uzyskać wynik pozytywny.

Niby łatwiejszy, ale oblewają
– Miałam problemy z nową formułą. Raz nie wyświetlił mi się filmik – mówi Anna z Mielca. Zapytaliśmy o to egzaminatora nadzorującego WORD. – Taka sytuacja mogła mieć miejsce, bo może ta pani nie do końca znała zasady – mówi Robert Drozd. – Zdający ma 20 sekund na zapoznanie się z pytaniem, a po tych 20 sekundach włącza się filmik sytuacyjny do tego pytania.

– Za szybko odpowiadałem, za bardzo byłem zdenerwowany – opowiada Dariusz z Rzeszowa. – Ten czas, który jest na odpowiedź jest wystarczający. Nie wiedziałem do końca, jak postępować przy kolejnych zadaniach, do następnego egzaminu podejdę z większym spokojem i zastanowieniem. Mimo, że nie zdałem, to twierdzę, że ten egzamin jest korzystniejszy dla zdającego

– Ci, którzy nie zdali byli bardzo blisko uzyskania pozytywnego wyniku – mówi egzaminator przeprowadzający egzamin teoretyczny. – Myślę, że nowość i to, że nie mieli wcześniej do czynienia z tego typu pytaniami zaważyło na wyniku. W kilku przypadkach była typowa pomyłka przejścia do pytania następnego, a w nowej formie nie ma już powrotu do poprzedniego pytania.

Blanka Szlachcińska

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
katarzynalxflMPablo74ZB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
katarzyna
Gość
katarzyna

te egzaminy to tylko sa pieniadze dla komisji bo im wiecej bendzie niezdajacych tym wiecej zarobia na nas!!

lxfl
Gość
lxfl

Mniej DEBILI na drodze w końcu będzie

M
Gość
M

„wiem , że ja wyjadę na drogę będę więcej wiedziała” hie hie hie

Pablo74
Gość
Pablo74

W 100% zgadzam się z wypowiedzią pani Pauliny.
:)

ZB
Gość
ZB

A czyja to wina?Stare zasady szkolenia a egzamin teoretyczny na nowych zasadach?.To jest marazm i dojenie kursantow.

wojteksa
Gość
wojteksa

No cóż, zdały osoby przygotowane więc tytuł artykułu ma się nijak do rzeczywistości bo jednak da się zdać egzamin teoretyczny, trzeba się tylko przygotować (nauczyć).

ROMAN
Gość
ROMAN

no statystyka dobra – może w końcu jak Zdający otrzyma „papiery” do jazdy to będzie wiedział co i jak .