Nowy most na ul. Naruszewicza

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Przy ul. Wierzbowej zostanie wybudowany nowy most. Na wstępnej liście rankingowej opublikowanej na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wśród wielu podkarpackich inwestycji tzw. schetynówek znalazło się m.in. rzeszowskie przedsięwzięcie – połączenie alei Rejtana z ulicą Szopena (w ciągu ul. Wierzbowej i Naruszewicza) wraz z przebudową mostu na rzece Wisłok.

Jeżeli wniosek o dofinansowanie tej inwestycji zostanie zaakceptowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, to w latach 2013-2015, most im. Naruszewicza musiałby być zbudowany. Dofinansowanie wyniesie 3 mln zł.

Obecny most Narutowicza jest za wąski i ruch samochodów odbywa się wahadłowo i dlatego zostanie zburzony. Nowy most ma być szerszy i będzie miał dwa pasy ruchu, każdy po trzy metry szerokości.

Jest już gotowy projekt i pozwolenie na budowę. Ostateczne listy rankingowe zostaną opublikowane przez MAiC w grudniu 2012 roku. Wtedy też będzie wiadomo, czy będą pieniądze na budowę mostu.

and

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ABCArchimedespiździsław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ABC
Gość
ABC

Ten most jedynie zakorkuje dojazdy do ul.Szopena i centrum miasta.Innowacyjność Rzeszowa polega jedynie na wydawaniu bezmyślnie kasy?,Nie dziwię się Ferencowi bo to jego problem ale Marszałkowi to tak!Mam nadzieję że Radni Rzeszowa nie podejmą tak bezmyślnej decyzji a Urząd Marszałkowski zrezygnuje z tej „inwestycji” Chyba że PO -PSL-SLD = Pan Ferenc!

Archimedes
Gość
Archimedes

Most moze byc nawet 6-cio pasmowy ale dojazdy do mostu sa gardlami ktore dlawia ruch.
Po co wydawac pieniedze na niepotrzebne inwestycje jak mozna wybudowac ten most w innym miejscu a obecny zostawic. Byla by wiec dwojaka korzysc za TE SAME PIENIADZE.
Jak latwo zauwazyc byly by 2 mosty i 2 przejazdy przez Wislok.
Co pan na to panie Ferenc ?
EUREKA !!

piździsław
Gość
piździsław

obwodnice południową zbudujcie a nie most który nic nie zmieni