Nowy most na ul. Naruszewicza

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Przy ul. Wierzbowej zostanie wybudowany nowy most. Na wstępnej liście rankingowej opublikowanej na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wśród wielu podkarpackich inwestycji tzw. schetynówek znalazło się m.in. rzeszowskie przedsięwzięcie – połączenie alei Rejtana z ulicą Szopena (w ciągu ul. Wierzbowej i Naruszewicza) wraz z przebudową mostu na rzece Wisłok.

Jeżeli wniosek o dofinansowanie tej inwestycji zostanie zaakceptowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, to w latach 2013-2015, most im. Naruszewicza musiałby być zbudowany. Dofinansowanie wyniesie 3 mln zł.

Obecny most Narutowicza jest za wąski i ruch samochodów odbywa się wahadłowo i dlatego zostanie zburzony. Nowy most ma być szerszy i będzie miał dwa pasy ruchu, każdy po trzy metry szerokości.

Jest już gotowy projekt i pozwolenie na budowę. Ostateczne listy rankingowe zostaną opublikowane przez MAiC w grudniu 2012 roku. Wtedy też będzie wiadomo, czy będą pieniądze na budowę mostu.

and

do “Nowy most na ul. Naruszewicza”

 1. ABC

  Ten most jedynie zakorkuje dojazdy do ul.Szopena i centrum miasta.Innowacyjność Rzeszowa polega jedynie na wydawaniu bezmyślnie kasy?,Nie dziwię się Ferencowi bo to jego problem ale Marszałkowi to tak!Mam nadzieję że Radni Rzeszowa nie podejmą tak bezmyślnej decyzji a Urząd Marszałkowski zrezygnuje z tej „inwestycji” Chyba że PO -PSL-SLD = Pan Ferenc!

 2. Archimedes

  Most moze byc nawet 6-cio pasmowy ale dojazdy do mostu sa gardlami ktore dlawia ruch.
  Po co wydawac pieniedze na niepotrzebne inwestycje jak mozna wybudowac ten most w innym miejscu a obecny zostawic. Byla by wiec dwojaka korzysc za TE SAME PIENIADZE.
  Jak latwo zauwazyc byly by 2 mosty i 2 przejazdy przez Wislok.
  Co pan na to panie Ferenc ?
  EUREKA !!

 3. piździsław

  obwodnice południową zbudujcie a nie most który nic nie zmieni

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.