Nowy prezes i nadzieja na lepsze jutro

Celem piłkarzy mieleckiej Stali na wiosenną rundę będzie zapewnienie sobie III-ligowego bytu. Fot. Wit Hadło

PIŁKA NOŻNA. III LIGA. Biznesmen Andrzej Podraza pokieruje Stalą Mielec.

Andrzej Podraza został szefem FKS Stal Mielec. Znany przedsiębiorca zgromadził wokół siebie grupę ludzi z grubszymi portfelami, którzy obiecali pomóc klubowi. Sympatycy najbardziej utytułowanego klubu Podkarpacia wierzą, że to początek zmian na lepsze.

Wyboru nowych władz dokonano podczas drugiej części nadzwyczajnego walnego zebrania członków klubu. Za kandydaturą Podrazy opowiedziało się aż 46 z 48 uprawnionych do głosowania. Dwie osoby wstrzymały się od głosu, żadna nie była przeciwna.

Sponsor płaci, sponsor decyduje

Do nowego zarządu weszli też inni biznesmeni – Mieczysław Indyk, Antoni Topór, Rafał Rączka i Sławomir Gaweł, który od lat wspiera finansowo Stal. To zaufani Podrazy, na wniosek którego – jeszcze przed wyborami – dokonano zmian w statucie klubu. Chodziło o powiększenie zarządu do 11 osób, z czego trzech wybierać będą członkowie podczas walnego zebrania, a pozostałych ośmiu namaści sam prezes. W myśl zasady: sponsor płaci, sponsor decyduje.

Długi i obrona III ligi

Ustępujący zarząd z prezesem Łukaszem Szylerem, młodym człowiekiem będącym przedstawicielem kibiców, złożył sprawozdanie finansowe z działalności FKS Stal za rok 2011. Stal ma zobowiązania wobec firmy przewożącej piłkarzy na mecze oraz samych zawodników (m.in. premie), ale długi nie są tak duże, że zagrażałyby budowie nowocześnie funkcjonującego klubu. Stal wciąż będzie blisko współpracować ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego, choć na nieco innych zasadach.

Cel numer 1 nowego zarządu to oczywiście utrzymanie zespołu w III lidze. Podopieczni Tomasza Tułacza na półmetku sezonu zajmują w tabeli dopiero przedostatnie miejsce, ale w kadrze już dokonano kilku obiecujących transferów.

W Mielcu od środy przybyło optymistów, którzy mają nadzieję, iż za 2-3 lata – na nowiutkim stadionie – zobaczą drugoligową Stal. A pierwsza ocena pracy grupy przedsiębiorców, która przejęła rządy w klubie, nastąpi już w czerwcu.

Tomasz Szeliga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments