Nowy przejazd kolejowy już otwarty

Nowy przejazd z pewnością odciąży ul. Lwowską. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Uwaga! Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

Kierowcy mogą już korzystać z nowego przejazdu kolejowego znajdującego się nieopodal Osiedla Generalskiego pomiędzy ul. Lwowską i ul. Wieniawskiego. Przejazd został otwarty w miniony piątek. To spore ułatwienie właśnie dla kierowców. Wszak odciążona zostanie przede wszystkim ul. Lwowska, która przy zamknięciu przejazdu kolejowego bardzo się korkuje. Teraz ruch samochodowy rozłoży się na dwa przejazdy.

Niewątpliwie takie rozwiązanie jest też sporym ułatwieniem dla kierowców wjeżdżających do miasta ul. Wieniawskiego od strony Krościenka i ul. Sikorskiego od strony Łężan, którzy chcą przejechać w kierunku “obwodnicy” i nie mają potrzeby jechania w kierunku centrum.

Kierowcy wybierający nowy przejazd muszą zwracać większą uwagę na nowy przebieg drogi z pierwszeństwem przejazdu, która teraz biegnie od ronda Naftowców, przez przejazd kolejowy w kierunku do ul. Lwowskiej. Najwięcej problemów kierowcom, zwłaszcza tym jeżdżącym na pamięć, może przysporzyć wyjazd od strony ZUS-u; tam zostały ustawione znaki ustąp pierwszeństwa przejazdu. Wyjazd z osiedla zarówno w kierunku do ronda, jak i do przejazdu kolejowego jest możliwy po uprzednim zatrzymaniu się.  Ustawiono tam znak stop.

W ramach budowy przejazdu kolejowego wykonano między innymi: dojazdy, oświetlenie i monitoring, przebudowano sieci teletechniczne, urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz nawierzchnię przejazdu z płyt gumowych.

Całość zadania pn. “Budowa nowego połączenia w Krośnie od ul. Lwowskiej do ul. Wieniawskiego” zostanie zakończona do 30 maja br.

Wioletta Zuzak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o