Nowy rozkład jazdy pociągów

W nowym rozkładzie jazdy pociągów jeżdżących po Podkarpaciu wprowadzone zostaną zmiany w wyniku remontów torów.

RZESZÓW, PODKARPACIE. Zmiany od najbliższej niedzieli.

Od 9 grudnia w Polsce i w wielu krajach europejskich zacznie obowiązywać nowy, roczny rozkład jazdy pociągów. Na Podkarpaciu podobnie jak dotąd rozkład będzie podzielony na 5 korekt (grudzień, marzec, czerwiec, wrzesień, październik). Bezpośrednim powodem wprowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe zmian są prace modernizacyjne.

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, będą realizowały kolejową ofertę przewozową obejmującą Podkarpacie zgodnie z zamówieniem organizatora przewozów – Urzędu Marszałkowskiego. Począwszy od 9 grudnia będzie można dojechać z Rzeszowa bezpośrednio do i z Wodzisława Śląskiego pociągiem POLREGIO „Karolinka”, a także do i z Katowic. Czas jazdy do Wodzisława wyniesie ok. 6 godzin, natomiast do Katowic ok. 5 godzin i 30 minut.

Na linii w relacji Rzeszów-Stalowa Wola Południe-Rzeszów trasa trzech pociągów będzie nadal wydłużona z uwzględnieniem stacji Sandomierz. Na czas długiego, majowego weekendu zaplanowane są połączenia turystyczne w relacji Rzeszów-Sandomierz-Rzeszów, Rzeszów-Zamość-Rzeszów oraz Rzeszów-Łupków-Rzeszów. Pojawi się też nowe połączenie w relacji Jarosław-Lublin-Jarosław. Taka sama oferta przewozowa będzie kontynuowana przez cale wakacje z tą różnicą, że połączenie do Łupkowa zostanie zastąpione pociągiem w relacji Rzeszów-Medzilaborce (Słowacja)-Rzeszów oraz dodatkowo uzupełnione parą pociągów w relacji Medzilaborce-Sanok-Medzilaborce.

Od 1 stycznia będzie codziennie kursowała dodatkowa para pociągów w relacji Rzeszów-Jasło-Rzeszów. Od tego samego dnia zostaną też wznowione, zawieszone w miesiącu grudniu połączenia w relacji Rzeszów-Gorlice-Rzeszów. Łącznie na trasie pomiędzy Rzeszowem, a Jasłem będzie jeździć 14 pociągów POLREGIO.

and

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
hijenapanW Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hijena
Gość
hijena

PKP staja sie biurem turystycznym organizujacym wycieczki krajoznawcze.Pamietam jedną taką do Ciechocinka,przez Lublin ,Pulawy ,Warszawę ,Kutno i Włoclawek. Było +28C i oczywiście klimatyzacja była zjeb…na ,a sklad jechal bez warsu.Mozna przypuszczac ,że zatrudnieni są tam idioci ,albo niedouczeni gimnazjalisci.Olać PKP cieplym moczem ,istnieje wielu innych TAŃSZYCH I PUNKTUALNYCH przewozników

panW
Gość
panW

A tam, takie połączenia. Kiedy będę mógł normalnie dojechać np. do Warszawy, Łodzi, Poznania? Nie w 10 godzin jak teraz. Tyle to ja autem nad nasze polskie morze jadę.

hijena
Gość
hijena

dojedziesz jak powstanie kolej warszawsko-wiedenska ,wedlug ktorej będzie mozna regulować zegarki