Nowy sekretarz obrony. Z polskimi korzeniami

Chuck Hagel. Już dawno Amerykanin polskiego pochodzenia nie zajmował tak wysokiego stanowiska. Fot. PAP

WASZYNGTON. Prezydent Barack Obama mianował nowym sekretarzem obrony USA  byłego republikańskiego senatora Chucka Hagela.

Hagel ma 67 lat i polskie korzenie. Przez dwie kadencje z ramienia Republikanów reprezentował stan Nebraska w Senacie. Należał do umiarkowanego skrzydła swojej partii. Sprzeciwiał się wojnie w Iraku.

Już dawno temu stał się obiektem krytyki przedstawicieli swojej partii. Republikanie, wraz z grupami proizraelskimi i neokonserwatystami, krytykują go m.in. za jego komentarz dotyczący „żydowskiego lobby w Waszyngtonie”. Zarzucają mu też, że często występował przeciwko interesom Izraela, m.in. głosując przeciwko amerykańskim sankcjom na Iran.

- To potwarz dla wszystkich, którzy wspierają Izrael. To niesamowicie kontrowersyjny wybór – powiedziała o nominacji Hagela republikańska senator Lindsey Graham, reprezentująca Karolinę Południową.

Dziennik.com/ps

do “Nowy sekretarz obrony. Z polskimi korzeniami”

 1. witek

  Nastepny zakamuflowany pedzie plul na Polakow!!!

 2. maniek

  Brzeziński nie ma polskiego pochodzenia, ma inne pochodzenie.

 3. iza

  Najgorsi to doradcy polskiego pochodzenia – patrz Brzeziński. Bardziej pomógł Czechom (żona z spokrewniona z Benesem – prezydentem) niż nam Polakom.

 4. ciekawy

  A to juz mu korzen sprawdzili ?
  Na pewno jest polskiego pochodzenia ten korzen ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.