Nowy skaner dla celników

Fot. Służba Celna

PODKARPACIE. W ręce celników trafił kolejny skaner rentgenowski. Tym razem na kółkach. Mobilne urządzenie ma usprawnić obsługę kontroli przesyłek, dokonywanych przez funkcjonariuszy Służby Celnej.

- Skaner przeznaczony jest do szybkiej i efektywnej kontroli bagażu ręcznego, paczek czy przesyłek kurierskich – wyjaśnia Edyta Chabowska z Izby Celnej w Przemyślu. – Urządzenie pozwoli na skuteczniejszą ochronę rynku przed niekontrolowanym napływem niebezpiecznych towarów takich jak narkotyki, podrabiane leki czy broń coraz częściej przemycanych w przesyłkach kurierskich – mówi Chabowska. Urządzenie emituje tak niskie promieniowanie rentgenowskie, że można nim prześwietlać nawet klisze fotograficzne czy magnetyczne nośniki danych bez ryzyka ich naświetlenia bądź rozmagnesowania. – Ze względu na swoją mobilność urządzenie może być wykorzystane również na każdym granicznym przejściu drogowym, lotniczym czy pieszym – zaznacza Chabowska.

Jest to pierwsze mobilne urządzenie do kontroli przesyłek, jakim dysponować będą podkarpaccy celnicy. Do tej pory kontrola paczek czy przesyłek odbywała się z wykorzystaniem urządzeń stacjonarnych.Urządzenie o wartości ponad 700 tys. złotych zostało zakupione w ramach Programu Modernizacji Służby Celnej. Podobne skanery trafią również do celników w Olsztynie i we Wrocławiu.

łuk

do “Nowy skaner dla celników”

  1. 1233

    20 tys zł w drobnych banknotach,. tyle miał przy sobie celnik na jednym z przejsc granicznych. po jednej zmianie!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.