Nowy sprzęt i awanse

RZESZÓW. Wczoraj na placu wewnętrznym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Wojewódzkiego Dnia Strażaka.

Uroczysty apel był okazją do odznaczenia, awansowania i wyróżnienia podkarpackich strażaków. W trakcie uroczystości został przekazany sprzęt ratowniczy oraz samochody ratowniczo-gaśnicze. Sprzęt oraz samochody, o wartości ponad 18 mln złotych, trafiły do podkarpackich komend miejskich i powiatowych PSP.

Podkarpacki komendant wojewódzki PSP – nadbryg. Zbigniew Szablewski podziękował strażakom, pracownikom cywilnym i strażakom ochotnikom za rok ciężkiej służby i pracy. Za współpracę podziękował także przyjaciołom i sympatykom naszej formacji.

W uroczystości uczestniczył nadbryg. Piotr Kwiatkowski – Zastępca Komendanta Głównego PSP oraz przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, dowódcy, szefowie, komendanci i dyrektorzy służb, na co dzień współpracujących ze strażakami.

Uroczystość uświetniły kompanie honorowe wojska, policji i Państwowej Straży Pożarnej wraz z pocztami sztandarowymi. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra OSP Gać.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments