Nowy stadion za galerię

Tak wygląda obecnie stadion, na którym swoje mecze rozgrywała Stal Sanok. Jeżeli znajdzie się inwestor, kibice będą oglądać mecze swoich piłkarzy na nowym obiekcie.

SANOK. Piłkarze miejscowej Stali doczekają się nowego obiektu, a mieszkańcy miasta atrakcyjnego obiektu handlowego.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Sanoka uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w dzielnicy Śródmieście, o nazwie “Wierchy”. W miejscu stadionu Stali Sanok może powstać galeria handlowa. Warunek jest taki, że inwestor będzie musiał wybudować nowy stadion.

Chodzi o obszar, który liczy 2,22 ha i ma bardzo atrakcyjną lokalizację niedaleko centrum miasta, przy drodze krajowej w kierunku Przemyśla, pomiędzy ulicami Żwirki i Wigury, Traugutta, Staszica, a Domem Turysty. Obecnie mieści się tu stadion sportowy, na którym do tej pory swoje mecze rozgrywała drużyna piłkarska Stal Sanok.

– Uchwalenie tego planu daje miastu możliwość budowy w tym miejscu trzykondygnacyjnego obiektu handlowego o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m kw. z dużą ilością miejsc parkingowych. Jest to idealne miejsce np. na galerię handlową – tłumaczy Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku.
Sympatycy Stali Sanok nie muszą się jednak martwić, że ich drużyna nie będzie miała gdzie rozgrywać swoich meczów. Władze miasta poszukują takiego inwestora, który w zamian za atrakcyjny teren “Wierchów” wybuduje nowy stadion na terenach zielonych – błoniach w kompleksie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
– Inwestor stanie się właścicielem terenu “Wierchów” dopiero w momencie, kiedy powstanie nowy stadion, co daje gwarancję, że drużyna nie zostanie pozbawiona miejsca rozgrywek, a kibice możliwości ich oglądania – dodaje Agnieszka Frączek.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments