Zdzisław Stopczyk nowym szefem podkarpackiej policji

Nowy szef podkarpackich policjantów. Fot. KWP Łódź

RZESZÓW. Komendant główny zdecydował, że w Rzeszowie szefem policji będzie inspektor z Łodzi.

Jak poinformował Super Nowości inspektor Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji jutro oficjalnie Komendantem Wojewódzkim Policji na Podkarpaciu zostanie inspektor Zdzisław Stopczyk. Z kolei dotychczasowy szef podkarpackich policjantów nadinspektor Józef Gdański zostanie szefem warmińsko-mazurskiej policji.

Zamieszania z dotychczasowym stanowiskiem było sporo, bo początkowo generał Gdański miał pozostać w Rzeszowie, kilka dni później dostał propozycję objęcia funkcji szefa warmińsko-mazurskiej policji. Za dwa dni spekulowano już o odejściu generała na emeryturę. Ostatecznie jednak generał tak jak pisały Super Nowości trafił do Olsztyna. Z kolei w Rzeszowie spekulowano, że komendantem zostanie dyrektor Centralnego Biura Śledczego Adam Maruszczak. Ostatecznie okazało się, że nowym szefem został inspektor Zdzisław Stopczyk, dotychczasowy zastępca komendanta wojewódzkiego w Łodzi do spraw prewencji. Uroczyste wprowadzenie na stanowisko podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji odbędzie się jutro o godzinie 14.

– Zdaję sobie sprawę, że specyfika województwa łódzkiego jest inna niż województwa podkarpackiego. Pierwsze tygodnie, które są przede mną, poświęcę na przyjrzenie się pracy podległych mi policjantów, w tym tych ze szczebla kierowniczego. Na pewno nie będzie rewolucji, bo funkcjonariuszom potrzebne jest poczucie stabilizacji. Ale nie będzie też stagnacji. Stawiam na ludzi, na rozwój i zmiany wpływające na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, którym służymy – powiedział Super Nowościom inspektor Stopczyk.

Doświadczony policjant

Jak podaje strona KWP w Łodzi: inspektor Zdzisław Stopczyk urodził się w 1962 r. w Łodzi. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego /1992 rok/. Wcześniej w 1990 r. ukończył Akademię Spraw Wewnętrznych w Szczytnie – Wydział Porządku Publicznego. W 2010 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania w administracji publicznej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W 1983 r. zaczął służbę w prewencji w Łodzi, w 1990 r. w Sekcji Operacyjno-Dochodzeniowej Komisariatu Policji Łódź – Bałuty. Od początku stycznia 1992 r. pracował w Sekcji Dochodzeniowej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W połowie 1994 r. objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim, w 1999 r został zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach. Po trzech latach –  w 2002 roku został Komendantem Powiatowym Policji w Radomsku, gdzie pełnił służbę ponad 2 lata. W listopadzie 2004 r. objął stanowisko Komendanta Powiatowego w Pabianicach. W dniu 1 lutego 2007 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.
Zdzisław Stopczyk jest żonaty i  ma córkę. Jest miłośnikiem historii – szczególnie historii I i II wojny światowej na morzu i literatury. Lubi dobrą muzykę i teatr,  a także jazdę samochodem oraz pływanie. Najchętniej relaksuje się w przydomowym ogrodzie własnego pomysłu.

W Łodzi jako zastępca komendanta sprawował nadzór nad realizacją zadań: Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego, Sztabu Policji, Wydziału Postępowań Administracyjnych, Wydziału Konwojowego, Oddziału Prewencji Policji, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wiesiek
wiesiek
9 lat temu

Starsi ludzie opowiadali że Stalin swoich zaufanych Tow. też rozsyłał po ZSRR rozdawał stanowiska ludzi przemieszczał tworzył państwo naród Radziecki. Min.spr.wew.komendant główny Policji widać doskonale opanowali założenia partii PO.Za sprawy źle wykonane przez prokuraturę nie zgodnie z założeniami partii trzeba znaleźć winnego.Kamiński Ziobro będą ponownie wzywani

jasiek b. kadrowy podkarpacia
jasiek b. kadrowy podkarpacia
9 lat temu

Koledzy bardziej zorientowani! Powiedzcie, od Burego czy z PO, bo nie wiem?

tata
tata
9 lat temu

Kapitan Stopczyk, wraz z obecnymi tu oficerami, podczas libacji alkoholowej w stołówce firmy, umowił sie na palenie akt operacyjnych, dzisiejszej nocy, w miejscu mi nieznanym.

Maniuś
Maniuś
9 lat temu

Panie Komendancie – dzwonią z zakładu kapeluszniczego i pytają, czy ten kapelusz ma być z piórkiem, z tasiemką czy z muszelkami?

czytelnik
czytelnik
9 lat temu

Panie red. Anton tak precyzyjnie opisał pan kariere zawodową pana inspektora ale tylko w III RP a więc od 1990 ? A co było wstydliwego w PRL ,że jest tylko 1983 – do upadku PRL w 1990 zaczął służbę w prewencji w Łodzi prewencja to też ZOMO ? czy był może kolegą byłego dedektywa Rutkowskiego ? a więc ma prawie 30 lat służby i czas na emeryture czy czasem Komendant Głowny którego był z-cą w Łodzi nie chce kolege przed odejsciem na emeryture awansować na nadinspektora / generał / do lipca będzie się przyglądał pracy policjantów i na Święto Policji… Czytaj więcej »

wezyr
wezyr
9 lat temu
Reply to  czytelnik

Pan redaktor zapomniał dodać również, iz Pan Komendant był przewodnikiem psa służbowego ;)