Nowy trener JKS-u

IV LIGA. Stefan Pietraszewski nowym szkoleniowcem lidera IV ligi. Zastąpił na tym stanowisku Jarosława Zająca

Jeszcze do niedawna zanosiło się na duże zimowe wietrzenie w kadrze lidera podkarpackiej IV ligi, JKS-ie 1909 Jarosław. Tymczasem największe zmiany dotknęły kadry szkoleniowej jarosławskiej drużyny. Trenera Jarosława Zająca zastąpi Stefan Pietraszewski.

Nieoficjalnie mówiło się o tym, iż w przerwie zimowej kadrę JKS – u może opuścić nawet 7 piłkarzy, którzy w rundzie jesiennej stanowili o sile o obliczu drużyny. Tymczasem z reprezentowania barw ekipy z jarosławskiego grodu zrezygnowało tylko dwóch graczy: brazylijski stoper Alan Santana oraz ukraiński pomocnik Andrej Malyk, który skorzystał z oferty jednej z drużyn występujących w IV lidze mazowieckiej. Największa zaś zmiana zaszła w kadrze szkoleniowej JKS-u. Jak gminna wieść niesie, od pewnego czasu współpraca na linii zarząd klubu – Jarosław Zając nie układała się najlepiej. Dlatego też postanowiono rozwiązać umowę z pochodzącym ze Stalowej Woli szkoleniowcem. Początkowo informacji tej nikt w jarosławskim klubie nie chciał potwierdzić. – Trener Zając przebywa na zwolnieniu lekarskim, zaś zajęcia z drużyną prowadzi Krzysztof Romanow – poinformował nas w ubiegłym tygodniu prezes JKS-u Witold Rogala.

A jednak zmiana

W trakcie kolejnej rozmowy telefonicznej, którą przeprowadziliśmy w ubiegłą sobotę, prezes Rogala oficjalnie potwierdził, iż trener Zając przestał pełnić obowiązki trenera JKS-u, zaś powodem tego miał być rzekomy stan zdrowia szkoleniowca. Z wypowiedzi trenera Zająca wynika jednak, iż powód rozstania z nim jest zupełnie inny. – Przyznaję, że obecnie zmagam się z grypą, ale też czekam na wypłacenie zaległych mi poborów – powiedział Jarosław Zając. Gdzie więc leży prawda i kiedy ją poznamy? Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie. Faktem natomiast jest, że włodarze JKS-u nie zamierzali czekać na wyzdrowienie i powrót Jarosława Zająca. zaś vacat na stanowisku trenera został szybko zapełniony Stefanem Pietraszewskim. Ten znany krakowski szkoleniowiec w latach 70-tych jako piłkarz reprezentował barwy Wisły Kraków oraz GKS-u Katowice. Jako trener związany był m.in. z Clepardią Kraków, Uranią Ruda Śląska, Górnikiem Katowice oraz Naprzodem Jędrzejów. Z JKS-em, jak na razie, związał się do końca bieżącego sezonu ligowego i z zespołem tym ma włączyć się do walki o najwyższe cele, łącznie z awansem.

Henryk Majcher

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments