Nowy wóz dla OSP Zakrzów

TARNOBRZEG. Renault trafic wraz z pełnym wyposażeniem trafił właśnie do  strażaków ochotników z Zakrzowa. Zakup nowoczesnego samochodu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Głównego Związku OSP RP i Prezydenta Tarnobrzega.

– Cieszę się, że tak nowoczesny i dobrze wyposażony samochód ratowniczo- gaśniczy trafił właśnie do tarnobrzeskiej jednostki OSP. Nie jest to nasz pierwszy w tym roku, tak ważny i potrzebny zakup, który z pewnością zwiększy możliwości działań ochotniczych straży pożarnych – dodaje Prezydent Norbert Mastalerz.

Lekki samochód ratowniczo- gaśniczy kupiony został za 122 tysiące złotych. Pieniądze przekazał na ten cel Zarząd Główny Związku OSP RP, a pozostałą część dofinansował Prezydent Tarnobrzega. Samochód wyposażony jest między innymi w wyciągarkę, drabinę, maszt oświetleniowy, sprzęt ratowniczo-medyczny i kamerę ułatwiającą cofanie. – Samochód został kupiony z promesy na usuwanie skutków ubiegłorocznej powodzi w naszym regionie, a osiedle Zakrzów ucierpiało wskutek tego kataklizmu – wyjaśnia Edward Szlichta, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Rzeszowie.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
arek
arek
7 lat temu

fajny samochud