Nowy zwyczaj na pierwszy dzień wiosny

RZESZÓW. W czwartek (21 marca) Szkoła Podstawowa Nr 1 przy ul. Bernardyńskiej organizuje nietypowe, innowacyjne wydarzenie “Dzień Szkoły z Pasją”. To jednodniowy ogólnoszkolny event dla uczniów oraz wszystkich chętnych małych i dorosłych mieszkańców Rzeszowa.

– Celem tego przedsięwzięcia jest pokazanie młodym ludziom pozytywnych wzorów osobowych oraz wartościowych sposobów spędzania czasu wolnego, przybliżenie ciekawych zawodów i niecodziennych pasji, a także motywowanie uczniów do nauki – mówi nauczyciel Iwona Bereś, pomysłodawczyni i koordynator przedsięwzięcia.

– Uważam, że szkoła to nie tylko lekcje, a nauczyciele powinni skutecznie i atrakcyjnie rozbudzać pasje uczniów. Poza tym rodzice są współtwórcami naszej szkoły, dlatego też wspólnie działamy w tym zakresie.

30-minutowe panele dyskusyjne z pokazami interaktywnymi rozpoczynają się o godz. 8. Poprowadzą je zaproszeni eksperci – ludzie z pasją: lekarz neonatolog, były żużlowiec –  obecnie mors, kolekcjoner lokomotyw, młody “architekt” budowli z papieru, inżynierowie z Politechniki Rzeszowskiej oraz kolarze. Spotkania wzbogacą pokazy multimedialne, wystawy zbiorów i eksperymenty fizyczne. Swój talent zaprezentują także uczniowie z pasją – młodzi poeci z SP1. Na zakończenie każdego panelu dyskusyjnego odbędzie się quiz dla uczestników z nagrodami.

hk

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
yx Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
x
Gość
x

A co to jest „event”? Znalazłem to słowo w słowniku języka angielskiego ale nie mogę znaleźć w słowniku języka polskiego.

y
Gość
y

„event” to znaczy „wydarzenie”
Często spotykamy to słowo w odniesieniu do profesjonalnie organizowanych dużych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, edukacyjnym.