Nożownik dźgnął w brzuch dwie osoby

28-letni mieszkaniec Przemyśla zaatakował w poniedziałek w Krakowie

PRZEMYŚL, KRAKÓW. Ofiary Michała P. trafiły do szpitala

W poniedziałek w okolicach dworca i stacji Kraków Główny doszło do makabrycznego zdarzenia. 28-letni Michał P., mieszkaniec Przemyśla zaatakował nożem dwie osoby: 27 i 79-latka. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, młodsza ofiara nożownika pochodzi z Podkarpacia.

Ok. godz. 12.40 jeden z cywilnych pracowników Straży Ochrony Kolei zauważył biegnącego po peronie mężczyznę z zakrwawionym nożem w ręku. W tym samym czasie na policyjny komisariat zgłosił się 79-latek z Katowic z raną brzucha. Mężczyzna twierdził, że przed chwilą został ugodzony nożem. Do zdarzenia miało dojść przy ul. Zygmunta Augusta, która znajduje się w okolicach dworca. W rejon opisywanego przez mężczyznę zdarzenia wysłano funkcjonariuszy II Komisariatu Policji w Krakowie. Na miejscu okazało się, że pościg za nożownikiem podjęli już funkcjonariusze Grupy Operacyjno – Interwencyjnej SOK.

– Dzięki wspólnym działaniom, udało się nam szybko złapać mężczyznę – mówi Kazimierz Mazur, komendant Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie.

Dwie ofiary nożownika

Nożownik został zatrzymany nieopodal terenu dworca kolejowego przy ul. Wita Stwosza. Nie stawiał oporu i spokojnie oddał się w ręce funkcjonariuszy. Okazało się jednak, że chwilę wcześniej 28-latek zaatakował jeszcze jednego mężczyznę. Ofiarą okazał się 27-latek, najprawdopodobniej mieszkaniec Podkarpacia. Trzymającego się za mocno krwawiący brzuch mężczyznę przetransportowano karetką do szpitala.

– Całe szczęście, że nożownik został szybko zatrzymany, bo mogło dojść do kolejnego nieszczęścia – podkreśla Mazur.
Napastnik to mieszkaniec Przemyśla

Sprawca, 28-letni Michał P., mieszkaniec Przemyśla został przewieziony do aresztu II Komisariatu w Krakowie. Wczoraj około godziny 14 przekazano go funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Jak ustaliliśmy, godzinę później rozpoczęły się przesłuchania mężczyzny w prokuraturze. Ofiary nożownika  trafiły do Szpitala przy ul. Kopernika 21

Grzegorz Anton

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments