Nożownik trafił za kraty

Najbliższe dwa miesiące podejrzany spędzi w areszcie

TARNOBRZEG. Nie dozór policyjny i kaucja, ale areszt na 2 miesiące

25-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który podejrzany jest o ugodzenie nożem młodego mężczyzny trafił do aresztu. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

W niedzielę, policjanci z Tarnobrzega zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem 23-latka. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, jeszcze w poniedziałek skierowano do Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu wniosek o zastosowanie policyjnego dozoru jako środka zapobiegawczego. Prokurator nie uwzględnił tego wniosku.

– Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawę prokuratorowi do wszczęcia w tej sprawie śledztwa oraz zmiany przedstawionego 25-latkowi zarzutu. Mężczyzna odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10 – wyjaśnia kom. Beata Jędrzejewska – Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej policji.

Prokurator zdecydował także o wystąpieniu do Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. – Za zastosowaniem tymczasowego aresztu wobec podejrzanego przemawiał fakt, iż zarzucane mu popełnienie przestępstwa zagrożone jest surową karą. Sąd przychylił się do tego wniosku.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments