O harcerstwie w PRL

Fot. Adam Cyło

RZESZÓW. Na Placu Farnym  do 8 grudnia można oglądać wystawę „Bogu i Polsce. Harcerstwo niezależne i niepokorne w PRL”.

Wystawa “Bogu i Polsce. Harcerstwo niezależne i niepokorne w PRL” przygotowana została przez Delegaturę IPN w Radomiu. Poświęcona jest dziejom harcerstwa w PRL. Na 25 planszach zaprezentowano m.in. zdjęcia oraz dokumenty, na temat przekazywaniu tradycji ruchu harcerskiego w trudnych czasach, kiedy związek poddany był kontroli partii komunistycznej.
Uroczyste podsumowanie wystawy odbędzie się 7 grudnia 2011 r. o godz. 16.45 na Palcu Farnym, a następnie w sali konferencyjnej rzeszowskiej Kurii (ul. Zamkowa 4) odbędzie się spotkanie, podczas którego zgromadzeni wezmą udział w Wieczornicy oraz wysłuchają wspomnień hm. Ryszarda Wcisło oraz phm. Macieja Kilarskiego. Następnie, zaprezentują się środowiska harcerskie oraz odbędzie się projekcja filmu pt. “Oni Szli Szarymi Szeregami”.

Organizatorami wystawy w Rzeszowie są Oddział Instytut Pamięci Narodowej, Związek Harcerstwa Polskiego 1 Rzeszowska Drużyna Harcerzy Czarna Jedynka oraz Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej Rzeszowski Hufiec Harcerzy.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments